Dodano: 31 stycznia 2024 10:54

Ucieczka kierowcy zakończona aresztowaniem. Właścicielka pojazdu również w rękach policji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pięć lat więzienia, duża grzywna, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, oraz duże kłopoty dla właścicielki pojazdu, to bilans niedzielnego pościgu ulicami Wałbrzycha. Pościg, który rozpoczął się na ul. Batorego, zakończył się kilka kilometrów dalej w Jedlinie-Zdroju, gdzie uciekinier porzucił pojazd i zbiegł do lasu. Policjanci z Komisariatu w Głuszycy, nie ustając w działaniach, następnego dnia aresztowali 24-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który był już wcześniej znany organom ścigania z powodu sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

28 stycznia nieznany wtedy mężczyzna jadąc samochodem osobowym nie zatrzymał się policjantom ruchu drogowego do kontroli drogowej na ul. Batorego w Wałbrzychu. Mężczyzna kontynuował ucieczkę ulicami naszego miasta, aż do Jedliny-Zdroju, łamiąc wielokrotnie przepisy ruchu drogowego. Ostatecznie wjechał na drogę gruntową w rejonie ul. Ogrodowej i porzucił pojazd uciekając pieszo w las – mówi kom. Marcin Świeży

W toku dochodzenia, funkcjonariusze pionu kryminalnego drugiego komisariatu doprowadzili do zatrzymania właścicielki pojazdu. W jej miejscu zamieszkania, policjanci odkryli marihuanę, a kobieta przyznała się do handlu narkotykami.

REKLAMA

Działania przeprowadzone przez głuszyckich policjantów już po kilku godzinach doprowadziły funkcjonariuszy do jednego z mieszkań w Jedlinie-Zdroju. To właśnie przy pl. Zdrojowym zatrzymana została właścicielka pojazdu, u której policjanci znaleźli narkotyki w postaci marihuany. Ostatecznie przyznała się także do sprzedaży środków odurzających– informuje kom. Marcin Świeży.

Mężczyźnie teraz grozi pięciu lat więzienia oraz dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, a także surowej grzywny za wykroczenia popełnione podczas ucieczki. Kobieta może natomiast spodziewać się kary do trzech lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także