Dodano: 16 grudnia 2023 09:56

Uchwała budżetowa została przyjęta w Starostwie Powiatu Wałbrzyskiego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


Uchwała budżetowa została przyjęta w Starostwie Powiatu Wałbrzyskiego. 14.12. 2023r. odbyła się sesja, podczas której radni zdecydowali o przyjęciu budżetu na rok 2024. Zapytaliśmy starostę Krzysztofa Kwiatkowskiego, jaki to będzie budżet.

Przygotowaliśmy bardzo inwestycyjny budżet na 2024 rok. To m.in. budowa wieży widokowej, której funkcje będą większe niż wyłącznie turystyczne. To także remonty: budynku naszej szkoły w Szczawnie-Zdroju. Placówki, która powinna być wizytówką Powiatu oraz budynku Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Siodle. To także kolejne remonty dróg. Będą to ostatnie prace, które pozwolą nam dumnie powiedzieć, że wszystkie drogi powiatowe są już w stanie minimum dobrym. Przy tak małym budżecie, jakim dysponujemy, udało się nam wiele zrobić. Nie zwalniany jednak tempa i idziemy dalej – mówił chwilę po głosowaniu Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego.

Powiat Wałbrzyski otrzymał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie projektu uchwały dotyczącej wieloletniej prognozy finansowej.

REKLAMA

Jak głosowali radni nad projektem budżetu?

Tylko radny Kamil Orpel wstrzymał się podczas głosowania w sprawie przyjęcia uchwały budżetowej Powiatu Wałbrzyskiego na 2024 rok. Wszyscy pozostali i obecni na sesji radni byli za– mówi Starosta.

Dochody budżetu wynoszą 84 120 497,18 zł, prognozowane wydatki to 94 703 364,19 zł, a przewidywany deficyt to 10 582 887,01 zł. Prognozowane przychody: 12 221 933,99 zł.

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także