Dodano: 16 listopada 2022 09:08

Tysiące turystów odwiedziły w długi weekend Karkonosze. Sobota bliska wakacyjnych rekordów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z ogromną frekwencją turystów musieliśmy się zmierzyć w miniony weekend. W piątek odnotowaliśmy w Karkonoskim Parku Narodowym 11 866 gości, w sobotę 14 683, a w niedzielę 5 796. Razem w długi weekend mieliśmy 32 345 odwiedzających – informuje Karkonoski Park Narodowy. Nie obyło się bez problemów. W górach masa śmieci. Nie brakowało także niesfornych turystów wchodzących poza wyznaczone szlaki.

Jak informuje Karkonoski Park Narodowy, najwięcej turystów wchodziło na teren parku w rejonie Karpacza, blisko 11 tysięcy osób przez cały weekend. Wodospad Szklarki odwiedziło blisko 4,6 tysiąca osób, podobnie Wodospad Kamieńczyka, nieco ponad 3,6 tysiąca turystów.

Na Chojniku pojawiło się około 3 tysięcy turystów, a szlakami w rejonie Szklarskiej Poręby w kierunku Szrenicy oraz schroniska pod Łabskim Szczytem wędrowało blisko 5 tysięcy turystów.

REKLAMA

W sobotę liczba gości odwiedzających park zbliżyła się do wakacyjnych rekordów. To był trzeci w tym roku dzień pod tym względem. Więcej turystów odwiedziło park tylko 17 czerwca – 17 tysięcy i 14 sierpnia – 15 tysięcy. W minioną sobotę było ich niespełna 16 tysięcy.

Tak duża liczba turystów na szlakach to też niestety nasilenie dobrze znanych problemów jak poruszanie się poza szlakiem i przesiadywanie na murawach w rejonie Śnieżki oraz Równi pod Śnieżką, na Śnieżnych Kotłach. To również śmieci…  – przyznaje Karkonoski Park Narodowy.

Pracownicy parku przyznają, że sprzątają jego teren, nic nie tłumaczy jednak faktu, dlaczego turyści w takich miejscach, jak Śnieżka zostawiają po sobie bałagan.

Śnieżka – 20.08.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Śnieżka – 20.08.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Śnieżka – 20.08.2019 fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Śnieżka. Fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także