Dodano: 1 marca 2022 13:59
Tysiąc stron uwag do Marszałka Województwa w sprawie podziału środków unijnych
Niemal tysiąc stron liczy dokument złożony wczoraj przez samorządowców, reprezentujących ponad 70% mieszkańców Dolnego Śląska, w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. To uwagi dotyczące proponowanego przez Zarząd Województwa sposobu podziału środków unijnych, w nadchodzącej perspektywie finansowej w latach 2021-27
Samorządowcy – głównie południa Dolnego Śląska – domagają się przede wszystkim zwiększenia środków jakie trafią bezpośrednio do poszczególnych ZIT-ów. Krytycznie oceniają propozycje Zarządu Województwa, zarzucając podział środków nieuwzględniający potrzeb samorządów:
– To o czym głownie Ķowiliśmy to jest to, żeby podzielić te środki tak, żeby to miasta, miasteczka wsie mogły same te środku dysponować w sposób, jaki uważają za najlepszy. – powiedział naszemu reporterowi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
Dokument został przekazany zgodnie z trybem konsultacji społecznych do Urzędu Marszałkowskiego, a jego kopia trafiła do przedstawicieli komisji Europejskiej z uwagą, że w procesie konsultacji i przygotowania materiałów na Dolnym Śląsku pojawiło się wiele sytuacji, które przynajmniej nakazują przyjrzenie się temu, czy nie łamią zasad partnerstwa, przejrzystości i partycypacji, które przy podziale środków unijnych mają fundamentalne znaczenie.
– To znaczy, że jeśli organizacje samorządowców – prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, organizacje pozarządowe zgłaszają jakieś uwagi to one nie tylko powinny być wysłuchane. Powinny być wzięte pod uwagę !
Konsultacje społeczne dotyczące podziału środków europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych zakończyły się wczoraj. Teraz rozpoczną się rozmowy w ramach uzgadniania umowy partnerstwa pomiędzy Komisją Europejską a stroną Polską.

Fot. użyczona źródło: FB / Roman Szełemej

Fot. użyczona źródło: FB / Roman Szełemej

Fot. użyczona źródło: FB / Roman Szełemej
!

Konsultacje społeczne dotyczące podziału środków europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych zakończyły się wczoraj. Teraz rozpoczną się rozmowy w ramach uzgadniania umowy partnerstwa pomiędzy Komisją Europejską a stroną Polską.
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Zobacz także
- Długa lista awarii energetycznych w Wałbrzychu. W wielu miejscach zasilanie może wrócić dopiero w nocy
- Gramy z WOŚP! eSkarbonka Dziennika Wałbrzych. Zachęcamy do pomocy
- Pieniądze nie grają roli. Wałbrzych jest zdeterminowany, by budować wieżę widokową w Parku Jana III Sobieskiego
- Kolejna kolizja pod wiaduktem na Wyszyńskiego. Niezbyt szczęśliwe miejsce dla kierowców
- Zakaz wstępu do parków i na cmentarze w Wałbrzychu. Na spacerowiczów mogą spaść połamane gałęzie czy nawet całe drzewa
- Ulica Lotników. Wywrócone drzewo zerwało linię energetyczną
Najczęściej czytane
Szukamy kanalii, która przywiązała na mrozie psa – piszą w mediach społecznościowych pracownicy schroniska dla zwierząt
Wałbrzych. Zderzenie pociągu z busem. Straż ewakuowała pasażerów
Duża awaria ogrzewania. Cześć Podzamcza i Piaskowej Góry bez ogrzewania i ciepłej wody
Wałbrzych. Droga do Boguszowa-Gorc „przez serpentyny” zamknięta dłużej niż zakładano. Trasa nieprzejezdna jest od września
Dolny Śląsk. Wybuch na stacji benzynowej. Zginęła jedna osoba