Tylu Dolnoślązaków dostało czternastą emeryturę. Znamy oficjalne dane ZUS

21 września 2022 13:55.

Ponad pół miliona mieszkańców naszego regionu dostało dodatkowe świadczenie. Na jego realizację na Dolnym Śląsku wydano blisko 700 mln złotych. Większość osób, którym przysługiwała „czternastka” dostało świadczenie w pełnej wysokości.

576 589 Dolnoślązaków dostało dodatkowe świadczenia – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W ramach „czternastki” wypłacono na dolnym śląsku 689 959 850 złotych.

Blisko 75 procent wszystkich osób, którym wypłacona została „czternastka” dostało świadczenie w pełnej wysokości, czyli 1338,44 zł brutto. Taka kwota trafiła do 429 106 osób.

Jak już wczoraj informowaliśmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłacanie „czternastki”. Pieniądze przelewane były wraz z bieżącą emeryturą czy rentą. Świadczenie wypłacane było z urzędu. Nie było konieczności składania dodatkowego wniosku.

 

Dodano: 21 września 2022 13:55
  • robert pisze:

    I dobrze, skoro dostali to w takim razie im się należało. Może ja też doczekam takich różnych dodatków i będę mógł się cieszyć ze swojej wysokiej emerytury. No i też w ppk oszczędzam, także oszczędności które może będę mógł na wnuki wydawać, kto wie :)

  • Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    `