Tylko dziś blisko 400 nowych zakażeń w Polsce. Zmarło 57 osób. Na świecie już milion chorych

2 kwietnia 2020 21:31. Fot. ilustracyjna. Źródło: pixabay.com

Tematy: 


O 254 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Biorąc pod uwagę wcześniejsze komunikaty, resort poinformował dziś o 392 nowych przypadkach zakażenia. 57 osób zmarło. Na świecie liczba odnotowanych przypadków zbliża się do miliona chorych.

Najwięcej, ponad 140 potwierdzonych przypadków zakażenia odnotowano w województwie mazowieckim. W wieczornym komunikacie resortu nie pojawili się nowi chory z województwa dolnośląskiego.

Poinformowano jednak o śmierci siedmiu kolejnych osób. Są to: 77-latka ze szpitala w Radomiu, 83-latka z tej samej placówki, 77-latek ze szpitala w Warszawie, 61-latek z Krakowa, 87-latka ze szpitala w Limanowej, 65-latek ze szpitala w Poznaniu i 75-latek z placówki w Pleszewie. Wszyscy chorzy, jak informuje resort mieli choroby współistniejące.

REKLAMA

Przypomnijmy, wczoraj poinformowano o pierwszym, potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u mieszkańca Wałbrzycha. Ponad 80-letni mieszkaniec nie kontaktował się poza rodziną z nikim innym, zatem kwarantanna objęła tylko najbliższych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 kwietnia 2020 21:31
`