Tylko dla zaszczepionych! Dodatkowe godziny pracy w urzędzie wojewódzkim. Wojewoda mówi o drugim roku wojny

14 stycznia 2022 16:00. Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tylko osoby zaszczepione będą mogły skorzystać z dodatkowych godzin pracy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Akcja rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do 28 stycznia.

My jesteśmy drugi rok na wojnie – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski pytany przez dziennikarzy o sytuację epidemiczną i kwestię zwiększania łóżek covidowych w regionie.

W ocenie wojewody w minionym tygodniu w porównaniu z ubiegłym tygodniem odnotowano spadek zakażeń. Obremski przyznaje jednak, że liczy się z kolejnymi wzrostami zakażeń, które pojawią się w kolejnych tygodniach.

REKLAMA

W tej chwili w regionie zajętych jest ponad tysiąc dwieście łóżek, w szczycie czwartej fali zajętych było tysiąc dziewięćset.

Wojewoda dolnośląski i regionalni konsultanci medyczni zachęcają do szczepień, nie tylko dorosłych, ale także dzieci.

Tymczasem od najbliższego poniedziałku w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu będą dodatkowe godziny pracy tylko dla osób zaszczepionych. W godzinach od szesnastej do osiemnastej do urzędu będą mogły wejść tylko te osoby, które od pierwszego czerwca przyjęły dowolną dawkę szczepień przeciw COVID-19.

W tym czasie można złożyć wniosek paszportowy czy odebrać dokument. Obcokrajowcy mogą odebrać karty pobytu czy uzyskać informacje o statusie swojej sprawy.

W czasie dodatkowych godzin nie ma obowiązku rezerwacji terminu. W czasie pierwszej, podobnej akcji od 6 do 20 grudnia w ciągu dziesięciu dni obsłużono blisko tysiąc czterysta osób.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 stycznia 2022 16:00
`