Tydzień pomocy osobom poszkodowanym przestępstwami

18 lutego 2019 12:08. Budynek Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. 18.02.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W całym kraju rozpoczęła się akcja pomocy osobom poszkodowanym przestępstwami. Już po raz 18. we wszystkich sądach i prokuraturach na terenie kraju osoby poszkodowane kradzieżą, oszustwem, rozbojem oraz wszelkimi innymi przestępstwami ściganymi na mocy prawa karnego mogą uzyskać bezpłatną pomoc prawną i merytoryczną.

Podobnie jak w latach ubiegłych o pomoc i poradę można zwrócić się do pracowników wałbrzyskiej prokuratury i sądu rejonowego. Jak mówi zastępca prokuratora rejonowego w Wałbrzychu Jolanta Majcherczyk, na przestrzeni lat frekwencja była różna, ale można śmiało powiedzieć, że akcja cieszy się sporym zainteresowaniem wałbrzyszan.

– Najczęściej poruszane problemy to przemoc w rodzinie: przemoc fizycznej, słowna. Coraz częściej mamy do czynienia z problemami związanymi z nowoczesnymi technologiami: nękaniem czyli stalkingiem, oraz oszustwami w internecie.

REKLAMA

W Wałbrzychu do akcji dołączył między innymi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Kaja Szwajgier, psycholog, podkreśla, że sama myśl o tym, czy warto poprosić o poradę, jest sygnałem ostrzegawczym, którego nie można lekceważyć:

– To jest ten jeden jedyny moment, żeby podjąć decyzję i sprawdzić, czy pomocy potrzebujemy. Skupiamy się na osobach i ich rodzinach, także dzieciach, których dotknęła przemoc. Akcja ma na celu uwrażliwienie, pokazanie, że te osoby nie są same, że mogą uzyskać pomoc i że ta pomoc dla nich jest. 

Akcja pomocy osobom poszkodowanym przestępstwami potrwa tydzień, do piątku., 23 lutego bieżącego roku

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 lutego 2019 12:08
`