Dodano: 28 sierpnia 2021 13:30

Twoje dziecko wraca z wakacji? Możesz zlecić kontrolę autobusu. Nawet z drugiego końca Polski

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Już za kilka dni rozpoczną się powroty z ostatnich turnusów kolonii i wakacji. Policja przypomina, że każdy rodzic niezależnie od miejsca zamieszkania może wystąpić o kontrolę wiozącego dzieci autokaru. Przez całe niemal wakacje takie kontrole przeprowadzali wałbrzyscy policjanci, z którymi rozmawiał Jacek Zych.

Jak powiedziała Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji mieszkańcy Wałbrzych mogą zlecić kontrolę autokaru wyjeżdżającego z dowolnego miejsca w Polsce. W tym celu wystarczy się skontaktować z odpowiednią jednostką policji.

– Tam, w zależności od tego czy jest wyznaczony stały punkt kontroli czy też tak jak w przypadku Komendy Miejskiej w Wałbrzychu policjanci udają się na miejsce z którego autokar wyrusza w dalszą drogę, zostanie taka kontrola przeprowadzona.

REKLAMA

Policjanci przyznają, że rodzice i opiekunowie bardzo chętnie korzystają z możliwości zlecienia kontroli autokarów. Tylko w te wakacje przeprowadzano je niemal codziennie. Od końca czerwca zostało zgłoszonych aż 66 takich kontroli

– Podczas kontroli policjanci sprawdzają ogólny stan techniczny pojazdu, zaczynając od prawidłowego ogumienia, prawidłowego oświetlenia, od sprawdzenia układu hamulcowego, ale także od sprawdzenia czasu pracy kierowcy i stanu jego trzeźwości.

Podczas kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości i wszystkie autokary wyjechały bez problemów w drogę.

Kontrola autobusów przez inspektorów ITD. 9.07.2019 r. fot. użyczone / ITD

Kontrola trzeźwości. fot. użyczona

Kontrola autobusów przez inspektorów ITD. 9.07.2019 r. fot. użyczone / ITD

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także