Dodano: 6 listopada 2016 18:40
TVP3 w Głosie Regionów o WAMAGU
Problem wałbrzyskiego WAMAGu obija się coraz szerszym echem. Losem zwalnianych pracowników i zamykanego zakładu zainteresowała się Telewizja Polska, która dziś w południe realizowała spod bramy zakładu. W nadawanym w ogólnopolskim paśmie TVP3 programie Głos regionów pracownicy zakładu mieli szansę opowiedzieć o losie bezpodstawnie ich zdaniem zamykanego zakładu. Gośćmi prowadzącego program Marcina Rosińskiego byli m.in. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu Marzena Radochońska, Andrzej Kosiór z Urzędu Miasta, przedstawiciele związków zawodowych oraz licznie zebrani pracownicy. Po raz kolejny opowiedziano historię zakładu, przejęcia i kolejnych etapów wygaszania produkcji.
Dyrektor Urzędu pracy podkreśliła, że wałbrzyski rynek pracy posiada odpowiednią ilość ofert do zagospodarowania przez zwalnianych pracowników WAMAG-u. Nie zawsze mogą być to oferty o takich samych warunkach płacowych, jednak jest szansa, że większość pracowników z WAMAGu znajdzie zatrudnienie.
Pracownicy WAMAG nie ustają w próbach tak zatrzymania procesu likwidacji prawie 200-letniego zakładu pracy, z drugiej wywalczenia nie tylko wyższych odpraw, ale choćby uregulowania zaległych świadczeń płacowych. Spółka KOPEX zalega z wypłatą części poborów za wrzesień, zwolnieni pracownicy obawiają się, że tym bardziej nie otrzymają wypłaty za październik. W walce o utrzymanie produkcji są gotowi wziąć na swoje barki cały ciężar funkcjonowania zakładu. Są pewni, że przy obecnej ilości zleceń i zamówień potrafią założyć i utrzymać, przy pomocy miasta, spółkę pracowniczą, która pozwoliłaby kontynuować produkcję. Do tego jednak potrzebna jest dobra wola KOPEXu, który wywieźć miał z wałbrzyskiego zakładu całą dokumentację techniczną oraz certyfikaty mające związek z działalnością prowadzoną przez wałbrzyski WAMAG.
Zobacz także
- Jedlina-Zdrój. Wiesław Zalas nie jest już dyrektorem Centrum Kultury. Decyzję w oświadczeniu wyjaśnia burmistrzyni
- Mikołajkowy Bieg w Wałbrzychu. Hospicjum zaprasza wszystkich, nie tylko biegaczy
- Kupujesz węgiel w interencie. Uważaj na oszustów – radzi policja
- Dziesiątki opon wyrzuconych do potoku. O jesiennym problemie mówią aktywiści stowarzyszenia Czysty Wałbrzych
- Święto muzyki i odsłonięcie muralu 22 listopada w Filharmonii Sudeckiej
- Jarmark Bożonarodzeniowy w Głuszycy. Miasto ogłasza nabór na wystawców
Najczęściej czytane
- Wałbrzych. Koniec ZDKiUM. Miasto chce zlikwidować tę jednostkę
- Wałbrzyszanie zrobieni „na festiwal rowerowy”. Gdzie się podziało sto pięćdziesiąt tysięcy złotych?
- W Głuszycy rozpoczęto realizację kolejnego projektu polsko-czeskiego
- Ponad 80 mln złotych deficytu. Wydatki na poziomie blisko 1,5 miliarda. Jest projekt budżetu Wałbrzycha na przyszły rok
- Karambol na A4. Jedna osoba zginęła. Jezdnia w kierunku Wrocławia zablokowana