Tu będą szczepienia. W Wałbrzychu na liście trzynaście lokalizacji

7 stycznia 2021 10:30. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Na rządowych stronach pojawiły się listy miejsc, w których po piętnastym stycznia ruszą szczepienia przeciwko COVID-19. W samym Wałbrzychu to trzynaście lokalizacji, w całym regionie blisko pół tysiąca. Do tej pory szczepiono medyków i pracowników szpitali. Szczepionki pojawiły się w Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, Pogotowiu Ratunkowym w Wałbrzychu czy Uzdrowisku Szczawno-Jedlina.

Proces rejestracji powszechnych szczepień rozpocznie się piętnastego stycznia. W pierwszym etapie szczepionki mają trafić do pensjonariuszy domów pomocy społecznej, osób powyżej 60. roku życia, służb mundurowych i nauczycieli. W kolejnym do osób poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 czy do osób bezpośrednio zapewniających funkcjonowanie podstawowej działalności państwa, które są narażone na częste kontakty społeczne. W trzecim etapie szczepieni będą pozostałe osoby.

Na liście punktów szczepień w Wałbrzychu znalazło się trzynaście lokalizacji. To Przychodnia Specjalistyczna na Grodzkiej, A2 Clinic przy Broniewskiego, Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego, Przychodnia „Krzysztof” przy Bolesława Chrobrego, NZOZ „Zdrowy Sobięcin”, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarza Rodzinnego Beata Hausman na Bystrzyckiej, Przychodnia „Piaskowa Góra” przy ulicy Głównej i jej filia na Białym Kamieniu, Przychodnia „Podgórze” przy Niepodległości i przychodnia na Nowym Mieście. Zaszczepimy się także w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Śródmieście – Biały Kamień”, punkcie szczepień LuxMed przy Uczniowskiej czy NZOZie „Śródmieście-Biały Kamień” przy Wysockiego.

REKLAMA

Dla porównania w Świdnicy do szczepień zgłosiło się siedem placówek, w Świebodzicach trzy, w Boguszowie-Gorcach jedna, a w Dzierżoniowie sześć.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 stycznia 2021 10:30
`