Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego. W powiecie kłodzkim pogotowie przeciwpowodziowe

13 października 2020 23:09. fot. ilustracyjne / Jacek Zych

Tematy: 


Trzeci, najwyższy stopnień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje w okolicach Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju, Świebodzic, Świdnicy, Dzierżoniowa i na terenie całej Kotliny Kłodzkiej, gdzie starosta kłodzki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. W regionie pada i taka aura ma się utrzymać do rana.

Ostrzeżenie synoptyków obowiązuje od dziś do czwartku. W związku z opadami deszczu lokalnie miejscami mogą być przekroczone stany ostrzegawcze i alarmowe, szczególnie w zlewni górnej Nysy Kłodzkiej, Oławy, Ślęzy, Bystrzycy i Kaczawy.

Na Pełcznicy w Świebodzicach o dwadzieścia centymetrów przekroczony został stan ostrzegawczy. Poziom wody w rzece wynosi w tej chwili 159 centymetrów. Stan alarmowy zaczyna się od 160 centymetrów.

REKLAMA

W powiecie kłodzkim w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na niektórych rzekach powiatu o godzinie dwudziestej drugiej starosta kłodzki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla całego powiatu.

Stany ostrzegawcze przekroczone są w Stroniu Śląskim, Lądku-Zdroju, Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej. Stany alarmowe w Krosnowicach, Nowej Rudzie i Żelaźnie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 października 2020 23:09
`