Dodano: 24 lipca 2023 11:06

Trzeci etap Tour de Pologne wystartuje z Wałbrzycha. Będą utrudnienia w ruchu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W poniedziałek, 31 lipca z Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój wystartuje jeden z etapów najważniejszej imprezy kolarskiej w Polsce. Kolarze będą mieli do pokonania 162 kilometry z Wałbrzycha do Dusznik-Zdroju. Honorowy start odbędzie się pod Aqua Zdrojem. Ostry –  na ulicy 11-listopada. W centrum miasta będą utrudnienia w ruchu.

Jak informuje rzecznik wałbrzyskiego magistratu Edward Szewczak największe ograniczania będą dotyczyły mieszkańców ulicy Ratuszowej, gdzie na weekend przed wyścigiem wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

– O 12.20 kolarze ze startu honorowego pojadą ulicami: Ratuszową, Andersa, Wysockiego, al. Wyzwolenia, Piłsudskiego, 11 Listopada, Bystrzycką. Ulice te będą zamykane przez policję czasowo, wyłącznie na przejazd kolumny. Szacujmy, że utrudnienia dla mieszkańców zakończą się maksymalnie o godzinie 12:50. – napisał w odpowiedzi na nasze pytania.

REKLAMA

Tour de Pologne wraca do Wałbrzycha po kilkunastu latach nieobecności. Co ważne, jak informują urzędnicy, Gmina Wałbrzych, ani żadna jej spółka nie poniesie istotnych wydatków na rzecz organizatora. Jedyne koszty to druk plakatów i billboardów oraz około 500 zł, które spółka Aqua Zdrój przeznaczy na prąd, co ma związek ze startem honorowym i podłączeniem miasteczka Tour de Pologne.

 

Tour de Pologne. Fot użyczone / Szymon Gruchalski

Tour de Pologne. Fot użyczone / Szymon Gruchalski

Tour de Pologne. Fot użyczone / Szymon Gruchalski

Tour de Pologne. Fot użyczone / Szymon Gruchalski

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także