Umowa na budowę wieży na Dzikowcu może być podpisana za kilka tygodni. Najpierw sprawdzą ofertę

20 marca 2023 07:21. Koncepcja wieży widokowej na Dzikowcu. Źródło: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Niespełna siedem milionów złotych ma kosztować budowa wieży widokowej na szczycie Dzikowca na styku Mieroszowa, Boguszowa-Gorc i Czarnego Boru. Inwestorem jest powiat wałbrzyski. Oferta zostanie teraz sprawdzona. Jeżeli przejdzie pozytywni weryfikację, to umowa na budowę ma być podpisana za kilka tygodni, a budowa samej wieży w terenie ruszy wiosną przyszłego roku.

Bałem się tego przetargu, widząc choćby ceny, jakie wykonawcy oferowali choćby w Wałbrzychu. Ta oferta mnie satysfakcjonuje, bo złożył to podmiot, który budował już w regionie wieże. Mówimy o wieży w Szczawnie-Zdroju czy Trójgarbie. Mają czym się poszczycić, znają ten teren, potrafią sobie radzić w trudnym terenie, dowieść elementy, poskręcać i wybudować – mówi Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego.

Starosta liczy, że oferta jest rzetelna. Teraz dokumenty zostaną sprawdzone pod kątem zgodności z przepisami zamówień publicznych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, umowa ma być podpisana za miesiąc. Później wykonawca rozpocznie przygotowywanie inwestycji.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 marca 2023 07:21
`