Dodano: 11 maja 2019 09:47
Trwa przebudowa ulicy Kamienieckiej. Znany jest termin zakończenia prac
Tematy: remonty dróg trasa sudecka
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Wracamy do niekończącej się przebudowy ulicy Kamienieckiej, będącej południową częścią tzw Trasy Sudeckiej. Inwestycja, która miała potrwać nieco ponad pół roku trwa już drugie tyle, a wszystko wskazuje na to, że szybko się nie skończy.
Kierowcy wjeżdżający i wyjeżdżający z Wałbrzycha od strony Kłodzka jeszcze co najmniej przez kwartał muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Widać już światełko w tunelu, ale do końca budowy jeszcze daleka droga. Mówi Edward Szewczak z wałbrzyskiego magistratu:
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
– Można powiedzieć, że ta budowa nie ma zbyt wiele szczęścia. Podczas prac natrafiono na spore przeszkody: w podłożu była skała, były to również nie uwzględnione wcześniej na planach sieci wodociągowe, co znacznie przedłużyło wykonywanie tych robót.
No ale wszystko wskazuje na to, że zmierzamy do końca. Wszyscy ci, co tutaj jeżdżą widzą, że ta praca postępuje. Stoimy w tym miejscu, koparki pracują, betoniarki leją beton. Dzisiaj przewidywany termin otwarcia tej drogi to jest sierpień i pewnie mniejsze lub większe utrudnienia będą trwały do tego momentu.
Kłopoty z wykonawstwem ulicy Kamienieckiej to nie jedyny problem z wałbrzyską częścią Trasy Sudeckiej. Na przebudowę jej drugiej części – ulic 1-go Maja, Zachodniej, wyjazdu w stronę Boguszowa-Gorc i jego obwodnicy brakuje ponad 10 milionów złotych. Właśnie ogłoszono kolejny przetarg na realizację części tego zadania:
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Niestety dwa przetargi nie przyniosły efektu. Nie wyłoniono wykonawcy z bardzo prostej przyczyny: po prostu wszystkie oferty przewyższały pieniądze, którymi dysponuje gmina. Wszystko wskazuje na to, że pieniądze, które mamy, zostaną przeznaczone na budowę samego odcinka wałbrzyskiego czyli ul. 1-go Maja, do rogatek miasta.
Początkowo rozpoczęta wiosną 2018 roku przebudowa ulicy Kamienieckiej miała być zakończona do 11 listopada 2018 , żeby oficjalnie nadać nazwę ronda: 100-lecia odzyskania niepodległości. Terminu nie udało się dotrzymać. Na początku roku zakładano, że prace uda się skończyć w maju 2019 roku. Dziś terminem oddania drogi do użytku jest koniec sierpnia 2019 r.

Przebudowa ulicy Kamienieckiej w Wałbrzychu. 10.05.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Przebudowa ulicy Kamienieckiej w Wałbrzychu. 10.05.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Przebudowa ulicy Kamienieckiej w Wałbrzychu. 10.05.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Przebudowa ulicy Kamienieckiej w Wałbrzychu. 10.05.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Przebudowa ulicy Kamienieckiej w Wałbrzychu. 10.05.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- Samolot z Klaudią wylądował we Wrocławiu. Wałbrzyszanka jest już pod opieką wrocławskich lekarzy
- Ponad 3,3 mln zł dla Świebodzic. Miasto odnowi trzy podwórka
- Rowerzyści ponownie zawitają do Świebodzic. W niedzielę wyścig MTB
- Nowy sprzęt komputerowy trafił do szkół Powiatu Wałbrzyskiego
- Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu. BCU stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
- W Głuszycy ruszyła budowa nowego budynku mieszkalnego. Właśnie wmurowano kamień węgielny [FOTO]
Najczęściej czytane
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35


