Trwa największa w Polsce rowerowa rywalizacja. Wałbrzych raczej słabo

6 czerwca 2017 10:02. Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim to popularny cel wycieczek rowerowych mieszkańców Wałbrzycha. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych, tekst źródło: www.kurier.pap.pl

Tematy: 


Małe miasto i duża metropolia – każdy ma szanse w walce o tytuł najbardziej rowerowego miejsca w Polsce. W kampanii społecznej “Kręć kilometry po technologię” bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników, ponad 600 miast i kilkadziesiąt lokalnych grup rowerowych, które w miesiąc wykręciły już rekordowe półtora miliona kilometrów. Nagrodami dla zwycięskich miast będą wyjątkowe wydarzenia technologiczne – Allegro Tech Days.

Do akcji włączyli się także rowerzyści z Wałbrzycha. W klasyfikacji ogólnej udało nam się wejść do pierwszej setki (w momencie pisanie tego tekstu na 98 miejscu), jednak od pierwszej dziesiątki dzieli nas przepaść. Z posiadanych 3145 km mamy do odrobienia nie tylko 100 tysięcy kilometrów do lidera – Warszawy, ale również 80 tysięcy kilometrów do zajmujących 2 miejsce malutkich Pabianic.

Ranking, aktualizowany na bieżąco, dostępny jest na stronie kampanii www.kreckilometry.pl.

REKLAMA

 

Żródło: www.kreckilometry.pl

***

W akcji rywalizuje ze sobą ponad 600 miast, a codziennie dołączają nowe. „Rywalizacja z “Kręć Kilometry po technologię” dała nam porządnego 'kopa’, nie tylko skierowanego na wynik, ale chyba przede wszystkim na świetną zabawę i możliwość poznawania nowych ludzi. W małych miejscowościach – takich jak Łuków, czujemy się dzięki temu lepiej zintegrowani, wspólne wypady rowerowe sprzyjają budowaniu silnych więzi społecznych.

W pierwszej pięćdziesiątce najlepszych miast niespełna trzydziestotysięczna Brodnica z województwa kujawsko-pomorskiego jest przed Krakowem, a zaledwie dziesięciotysięczne wielkopolskie Bojanowo depcze po piętach Bydgoszczy.

A w tym roku największa rowerowa kampania społeczna odbywa się pod patronatem Związku Miast Polskich, z kolei partnerami społecznymi jest już kilkadziesiąt lokalnych grup i stowarzyszeń rowerowych, aktywnie wspierających swoje miasta w rywalizacji.

Nagrodami dla zwycięskich miast w tegorocznej kampanii Fundacji Allegro All For Planet są wyjątkowe wydarzenia technologiczne. Allegro Tech Days mają przybliżyć nowoczesną technologię i nauczyć korzystać z niej zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Pokazy robotów i innych technologicznych wynalazków, warsztaty programowania maszyn i zabawek oraz wiele innych atrakcji, dotrą do 5 miast z największą liczbą wykręconych kilometrów. Ale to nie wszystko.

„W trakcie dwóch letnich Allegro Tech Days w Poznaniu i Warszawie oraz wspomnianych pięciu, które będą nagrodami w trwającej do końca września kampanii, zorganizujemy 24-godzinne hackathony. Przed nami więc wiele godzin programowania, w czasie których powstawać będzie portal dla samorządów i lokalnych społeczności. Wspólnie stworzymy narzędzie, które poprawi życie rowerzystów w Polsce, zwróci uwagę na ich problemy i wskaże rozwiązania. Hackathony to też szansa dla młodych programistów na pokazanie swoich umiejętności i wygranie cennych nagród” – mówi Marcin Mazurek, dyrektor Infrastruktury i Operacji IT w Allegro.

Źródło informacji: Fundacja Allegro All For Planet

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 czerwca 2017 10:02
`