Trwa finał 1 ligi mężczyzn w koszykówce. Górnik Wałbrzych przegrywa pierwszą kwartę

22 maja 2021 17:18. Decydujący o awansie do ekstraklasy mecz w Słupsku fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

W Słupsku trwa piąty, decydujący mecz w finale pierwszej ligi mężczyzn. O awans do ekstraklasy Górnik Wałbrzych walczy z Czarnymi Słupsk. Mecz rozgrywany jest bez publiczności ze względu na obowiązujące obostrzenia. Przed halą pojawiła się grupa kibiców z Wałbrzycha. W hali jest wysłannik Dziennika Wałbrzych!

Pierwsze trzy punkty w meczu zdobyli koszykarze Czarnych Słupsk. Pierwsze dwa punkty dla wałbrzyszan padły w drugiej minucie spotkania. W trzeciej minucie spotkania Czarni prowadzili już 8 do 2.

W połowie pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 12 do 11 dla wałbrzyszan. To pierwsze prowadzenie Górnika w spotkaniu. W ósmej minucie spotkania na tablicy wynik 15 do 14 dla Górnika.

Dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty Słupsk prowadzi jednak z wałbrzyszanami 20 do 15.

Pierwsza kwarta kończy się przewagą Czarnych Słupsk – 22 do 17.