Trutnov. Strzelanina na stacji benzynowej przy ulicy Polskiej. Ranni policjant i złodziej [FILM]

18 marca 2021 15:45. Policja w Czechach fot. policie.cz

Tematy: 


Do wymiany ognia doszło na stacji benzynowej około czwartej rano. Jak informuje policja, odniesione rany nie zagrażają żadnemu z postrzelonych. Policja miejska została wezwana do kradzieży. Na miejscu funkcjonariusze zostali jednak zaatakowani.

Policjanci otrzymali rano zgłoszenie o próbie kradzieży. Mundurowi zastali na miejscu mężczyznę, który najpierw zaatakował ich słownie, a później użył broni. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem.

Napastnik próbował odjechać ze stacji benzynowej, ale został zatrzymany po kilkudziesięciu metrach. W czasie ucieczki uszkodził jeden z radiowozów. W aucie napastnika znaleziono dwie kusze i prawdopodobnie broń gazową.

REKLAMA

Policjant z lekkim urazem głowy trafił do szpitala w Trutnovie.  Drugi mężczyzna, postrzelony w górną część klatki piersiowej trafił do placówki w Hradec Kralove. 28-latek był przytomny, a jego stan był stabilny.

Wstępne dochodzenie wykazało, że mężczyzna ukradł ze stacji benzynowej cztery butelki lemoniady. Mężczyzna nie posiadał pozwolenia na broń i nie był wcześniej karany.

28-latkowi grozi kara do sześciu lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 marca 2021 15:45
`