Dodano: 2 stycznia 2023 10:32

Trudny początek roku dla strażaków. Tak dużo pracy w Sylwestra już dawno nie mieli

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aż 29 interwencji zanotowali wałbrzyscy strażacy w pierwszych kilku godzinach nowego roku. To o połowę więcej niż w roku ubiegłym. Tak dużo pracy dawno nie mieliśmy – mówią strażacy.

Z meldunków wynika, że pierwszy wyjazd mieliśmy minutę po północy na Biały Kamień na ulicę Monte Casino, paląca się trawa. Drugi wyjazd, druga minuta po północy, tutaj, w okolice komendy, na ulicę Uczniowską. Tak więc zarówno jednostka nr jeden jak i jednostka numer dwa już minutę po północy wyjechały do akcji. – mówi starszy kapitan Tomasz Kwiatkowski, rzecznik wałbrzyskiej straży pożarnej.

Wszystkie sylwestrowe wyjazdy to pożary traw lub śmietników. Rozprzestrzenianiu się ognia sprzyjała  ciepła, sucha pogoda i dość silny wiatr. Główną przyczyną pożarów były sylwestrowe fajerwerki. Od wieczora pierwszego dnia nowego roku strażacy współpracują z policją przy poszukiwaniach zaginionego w okolicach Książa 83-letniego turysty z Niemiec. Wczoraj poszukiwania zakończono około 1 w nocy. Dziś od rana wznowiono akcję ratunkową.

REKLAMA

Fot użyczone.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zamek Ksiąz poszukiwania turysty z Niemiec fot. DAI/ Dziennik Wałbrzych

Zamek Ksiąz poszukiwania turysty z Niemiec fot. DAI/ Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także