Triston McCathern nowym trenerem Miners Wałbrzych

19 maja 2017 16:49. Triston McCathern (P) zotał nowym trenerem formacji ofensywnej wałbrzyskiej drużyny Ffootballu amerykańskiego Miners Krauze. Wałbrzych, 19.05.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
Triston McCathern

Tematy: 


Kiedy Górnik Wałbrzych wydaje ostatnie tchnienia w III lidze sokera, inni Górnicy dają sobie doskonale radę. Football amerykański na wałbrzyskiej ziemi rośnie w siłę. Na dwa tygodnie przed sparingowym meczem z drużyną Phantoms Freiberg, kadrę trenerską drużyny Miners Krauze Wałbrzych wzmocnił Triston McCathern. To pochodzący z Panama City na Florydzie były napastnik amerykańskiej ligi uniwersyteckiej.  4 lata grał w Faulkner University. Następnie przeniósł się do Egiptu, gdzie wspomagał drużynę GUC Eagles. Od tego sezonu gra w drużynie Bielawa Owls i wspomaga trenersko partnerskie drużyny z Wałbrzycha i Świdnicy.

W Wałbrzychu McCathern będzie szkolił formację ataku. Oto, co powiedział dla Dziennika:

 

REKLAMA

– Miners to świetna drużyna ze sporymi umiejętnościami. Myślę, że śmiało da sobie radę w lidze. Ma ogromny potencjał i możliwości awansu na wyższe poziomy rozgrywek. Jestem szczęśliwy i podekscytowany współpracą z chłopakami. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc im stać się jeszcze lepszymi, mam nadzieję nauczyć się także od nich czegoś nowego. Pracując razem, możemy stworzyć coś naprawdę wartościowego .

Pierwszy sprawdzian Miners’ów już 10 czerwca na stadionie 1000-lecia na Ratuszowej, gdzie zmierzą się w towarzyskim meczu z drużyną Phantoms Freiberg z Niemiec. Na mecz sprzedana została imponująca liczba ponad 3 tysięcy biletów – po raz pierwszy od kilku dekad stadion na Białym Kamieniu zapełni się po brzegi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 maja 2017 16:49
`