Dodano: 18 kwietnia 2023 19:07

Tragiczny wypadek w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych „Victoria”. Nie żyją dwie osoby

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do tragicznego wypadku w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych „Victoria” w Wałbrzychu doszło dziś po południu. Okoliczności tragedii będzie wyjaśniać prokuratura. W akcji na terenie zakładów brali udział strażacy z Wałbrzycha i okolicznych miejscowości.

Wezwanie na teren Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” strażacy otrzymali przed godziną siedemnastą. Trzech pracowników zewnętrznej firmy zajmujących się pracami na wysokości zostało zasypanych w jednym z obiektów miałem węglowym.

Akcję zaczęli tutaj ratownicy z zakładowej służby ratowniczej. Później nasi strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Na chwilę obecną mogę powiedzieć o dwóch ofiarach śmiertelnych i jednej osobie, która nie odniosła poważniejszych obrażeń – mówi Tomasz Kwiatkowski z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

REKLAMA

Strażacy podjęli próbę reanimacji poszkodowanych. Reanimacja trwała ponad godzinę. Niestety mężczyzn nie udało się uratować.

Zginęli dwaj mężczyźni w wieku 35 i 40 lat.

Na miejscu w akcji brało udział dwanaście zastępów straży pożarnej, czyli w sumie około trzydziestu ratowników.

Okoliczności tragedii będzie wyjaśniać prokuratura.

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria”. Akcja straży pożarnej

fot. Agnieszka Pisarska

Tragiczny wypadek w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych „Victoria”

fot. Agnieszka Pisarska

Tragiczny wypadek w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych „Victoria”

fot. Agnieszka Pisarska

fot. Agnieszka Pisarska

Dziennik Wałbrzych – stąd wiem!

Dziennik.Walbrzych.pl to wałbrzyski serwis informacyjny. Codziennie publikujemy najważniejsze wiadomości lokalne i regionalne, relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz artykuły na temat życia społecznego i gospodarczego. Relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z całego Dolnego Śląska.

Zapewniamy naszym czytelnikom rzetelne i profesjonalne dziennikarstwo oraz szeroki wachlarz treści dostosowanych do ich zainteresowań i potrzeb.

Na sygnały od mieszkańców Wałbrzycha i regionu czekamy pod adresem redakcja@dziennik.walbrzych.pl oraz na messangerze na oficjalnym fanepag`u https://www.facebook.com/dziennikwalbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także