Tragiczny rekord ostatniej doby. Zmarło 168 osób chorych na COVID

22 października 2020 10:45. fot. ilustracyjna / Jacek Zych

Tematy: 


Resort zdrowia poinformował dziś o ponad dwunastu tysiącach nowych przypadków zachorowania na koronawirusa. Na Dolnym Śląsku przybyło ponad 610 chorych. W ciągu ostatniej doby zmarło 168 osób chorych na COVID.

To niestety kolejne rekordowe liczby w statystykach podawanych przez resort zdrowia. Dziś ministerstwo poinformował o 12 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Najwięcej chorych przybyło w województwach mazowieckim, wielkopolskim i małopolskim. Dolny Śląsk z 610 nowymi przypadkami zajmuje dziewiąte miejsce na liście.

REKLAMA

Tragiczna liczba ostatniej doby to śmierć 168 osób zakażonych COVID. Jak informuje resort zdrowia, 31 z nich zmarło z powodu koronawirusa, 137 w związku współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

Od początku pandemii w Polsce zmarło 4019 osób.

Przypomnijmy, wczoraj premier Mateusz Morawiecki w programie „Gość Wydarzeń” telewizji Polsat News mówił o tym, że złoży rekomendację, aby od najbliższego weekendu cała Polska znalazła się w czerwonej strefie obostrzeń. Niewykluczone, że dziś rząd ogłosi także dodatkowe ograniczenia związane z walką z koronawirusem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 października 2020 10:45
`