Tragiczny początek wakacji. Tylko od wczoraj utonęło 6 osób

22 czerwca 2019 11:12. na Zalewie Mietkowskim ratownicy WOPR wspólnie z wędkarzami odnaleźli zwłoki zaginionego kajakarza. Bożygniew, 15.05.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
na Zalewie Mietkowskim ratownicy WOPR wspólnie z wędkarzami odnaleźli zwłoki zaginionego kajakarza. Bożygniew, 15.05.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Tylko od wczoraj na akwenach i basenach utonęło 6 osób – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Policjanci i ratownicy WOPR apelują o rozsądek i zachowanie ostrożności w upalne dni.

Pamiętajmy, że woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Wchodzenie do wody po alkoholu i w miejscach gdzie jest to zabronione może być przyczyną ewentualnej tragedii. – napisali na swojej stronie internetowej dolnośląscy policjanci.

Służby apelują, żeby kąpać się w miejscach do tego przeznaczonych, unikać niestrzeżonych kąpielisk. Jeśli jednak zdecydujemy się w takim miejscu popływać – nie skakać na głowę w miejscach, których głębokości nie znamy i nie wiemy, co może znajdować się pod powierzchnią wody. Ratownicy szczególny nacisk kładą na to, żeby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

Woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla ludzi. Jeśli będziemy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, to możemy sprawić, że nasz wypoczynek nad wodą będzie przyjemny i zakończy się szczęśliwe – piszą dolnośląscy policjanci.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 czerwca 2019 11:12
`