Tragedia w Masywie Śnieżnika. Nie żyje poszukiwany od niedzieli turysta

19 lutego 2019 08:38. Akcja Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR fotografia archiwalna. fot. Łukasz Pokorski / WKG GOPR

Tematy: 


41-letni turysta zaginął w niedzielę, według relacji świadków w nocy z soboty na niedzielę wyszedł ze schroniska na Śnieżniku. Początkowo mężczyzny w Masywie Śnieżnika szukał GOPR. Ostatecznie do akcji włączono także policję i strażaków. Poszukiwania zakończono w poniedziałek około godziny siedemnastej. To była bardzo trudna akcja – przyznają ratownicy.

O pomoc ratowników w niedzielę około godziny dziesiątej poprosili jego znajomi. Mężczyzna zostawił w schronisku dokumenty i cieplejsze ubranie. Poszukiwania prowadzono w okolicach samego schroniska i na szlakach prowadzących na Halę pod Śnieżnikiem.

Sektor po sektorze szukaliśmy mężczyzny. Po godzinie siedemnastej odnaleziono turystę. Niestety ratownikom pozostał przykry obowiązek transportu zwłok do doliny – mówi Łukasz Pokorski, naczelnik Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.

REKLAMA

Mężczyznę odnaleziono około kilometra od schroniska.

Warunki w czasie poszukiwań były bardzo trudne – przyznają ratownicy. W górach leży gruba warstwa śniegu, na którym miejscami tworzy się warstwa lodu. W akcji uczestniczyło około dwudziestu ratowników GOPR i kilkunastu policjantów i strażaków.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 lutego 2019 08:38
`