Dodano: 22 czerwca 2023 13:38

Tragiczny finał akcji ratowniczej. Nie żyje 14-latek, który bawił się z kolegami na brzegu jeziora. Ciało chłopca odnaleźli nurkowie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Około godziny 13 nurek z jednostki z Legnicy odnalazł ciało zaginionego 14-latka. pomimo prowadzonej przez kilkadziesiąt minut akcji ratowniczej nie udało się uratować chłopca, który przed południem bawił się z kolegami na brzegu jeziora.

Jak poinformował starszy kapitan Tomasz Kwiatkowski chłopiec bawił się z kolegami nad oddaloną od plaży częścią brzegu jeziora. Według relacji chłopców wpadł do wody i już nie wypłynął. Akcja poszukiwawcza trwała ponad półtorej godziny. Na miejscu pracowali strażacy zawodowi i OSP, wspomagani przez grupę nurkową z Legnicy. I to właśnie nurek odnalazł ciało chłopca. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej chłopca nie udało się uratować.

Jezioro bystrzycie to bardzo zdradliwy akwen. Dnem sztucznego zbiornika płynie wąska, ale dość rwąca rzeka Bystrzyca. Miejsca do kąpieli jest niewiele – małe plaże wyznaczono tylko w dwóch miejscach. Chłopcy bawili się na niestrzeżonej części brzegu.

REKLAMA

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także