Dodano: 21 października 2021 16:13

Tragiczny bilans wichury na Dolnym Śląsku. Zginęły cztery osoby

Cztery osoby zginęły, siedem jest rannych – to tragiczny bilans wichury, która od kilku godzin utrzymuje się na Dolnym Śląsku. Od rana strażacy w całym regionie interweniowali już blisko dwa tysiące razy. W Świdnicy drzewo spadło na dwie dziewczynki, w Wałbrzychu konary raniły spacerowicza w Parku Sobieskiego. Wiatr uszkodził także kilka  budynków.

Wśród ofiar dzisiejszej wichury jest robotnik, na którego w Siechnicach przewróciła się ściana powalona przez wiatr. Mężczyzny mimo reanimacji nie udało się uratować.

Trzy pozostałe osoby to ofiary wypadków. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Rusko na drodze krajowej numer pięć. Wiatr zepchnął z drogi samochód dostawczy. Auto przewróciło się, zginął jego kierowca.

Dwie osoby zginęły we Wrocławiu. Na samochód ofiar spadło drzewo.

W Wałbrzychu konar drzewa uszkodzonego przez wiatr ranił mężczyznę spacerującego w Parku Jana III Sobieskiego w Śródmieściu. Mężczyzna trafił do szpitala. Do szpitala na badania zabrano także dwie dziewczynki, na które konar drzewa uszkodzonego przez wiatr spadł w Świdnicy.

Czarny Bór. Drzewo spadło na ciężarówkę. fot. użyczone / czytelnik

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015