Dodano: 25 lipca 2021 10:13

Tragedia w kamieniołomach. Utonął 21-letni mężczyzna

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tragedia w Chwałkowie koło Sobótki. Przypadkowe osoby zauważyły unoszące się na wodzie w zalanych kamieniołomach ciało mężczyzny. Na miejsce wezwano policję, straż pożarną oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodnego z Wrocławia.

Makabrycznego znaleziska dokonano wczoraj przed południem. Jak powiedział portalowi swidnica24.pl rzecznik świdnickiej straży pożarnej Paweł Szydłowski służby zawiadomione zostały przez przypadkowe osoby o ciele unoszącym się na wodzie w okolicy półki skalnej. W tej chwili trwa śledztwo mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci mężczyzny. Na to pytanie odpowiedź ma dać sekcja zwłok topielca.

Kamieniołom w Chwałkowie to jedno z najbardziej popularnych miejsc wspinaczki skałkowej w okolicach Wrocławia. Wznoszące się kilkadziesiąt metrów nad taflę wody pionowe ściany skalne były popularnym miejscem uprawiania wspinaczki. Obecnie jest to zabronione, jednak wciąż zdarzają się przypadki amatorów dzikiej wspinaczki.

REKLAMA

My przypominamy również o powtarzanych przez służby  zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują nad wodą. Służby przypominają, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym wkładać kapok. Przestrzegają, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku oraz stosować się do poleceń ratownika.

Źródło: Świdnica24.pl / OSP Sobótka

Źródło: Świdnica24.pl / OSP Sobótka

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także