Tragedia na Stacyjnej. Młody obywatel Ukrainy w stanie krytycznym odwieziony do szpitala

18 stycznia 2022 23:08. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W stanie krytycznym został odwieziony do szpital około 30-letni mężczyzna, potrącony przez samochód we wtorek w nocy na ulicy Stacyjnej w Wałbrzychu. Mężczyzna najprawdopodobniej wracał z pracy.

Do tragedii doszło we wtorek po godzinie 22. Według naszych, nieoficjalnych informacji jadąca ulicą Stacyjną młoda kobieta potrąciła przechodzącego w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych mężczyznę. Ma to być pracujący w jednym ze znajdujących się w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej obywatel Ukrainy. Po zaopatrzeniu przez ratowników ZRM został zabrany do szpitala. Stan mężczyzny jest bardzo ciężki. Na miejscu pracuje policja i technicy. Obecnie nie wiadomo co było przyczyną wypadku, ani czy kierująca i ofiara byli trzeźwi. Na te pytania odpowiedź da dopiero policyjne badanie

Wysokość kary za potrącenie pieszego zależy od wielu czynników, ale decyduje o niej przede wszystkim stopień obrażeń poszkodowanego. Najgorszym scenariuszem jest trwały i ciężki uszczerbek na zdrowiu pieszego oraz jego śmierć. Za to grozi kierowcy kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 15 lat.

REKLAMA
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 18 stycznia 2022 23:08
`