Tragedia na Stacyjnej. Młody obywatel Ukrainy w stanie krytycznym odwieziony do szpitala

18 stycznia 2022 23:08. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W stanie krytycznym został odwieziony do szpital około 30-letni mężczyzna, potrącony przez samochód we wtorek w nocy na ulicy Stacyjnej w Wałbrzychu. Mężczyzna najprawdopodobniej wracał z pracy.

Do tragedii doszło we wtorek po godzinie 22. Według naszych, nieoficjalnych informacji jadąca ulicą Stacyjną młoda kobieta potrąciła przechodzącego w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych mężczyznę. Ma to być pracujący w jednym ze znajdujących się w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej obywatel Ukrainy. Po zaopatrzeniu przez ratowników ZRM został zabrany do szpitala. Stan mężczyzny jest bardzo ciężki. Na miejscu pracuje policja i technicy. Obecnie nie wiadomo co było przyczyną wypadku, ani czy kierująca i ofiara byli trzeźwi. Na te pytania odpowiedź da dopiero policyjne badanie

Wysokość kary za potrącenie pieszego zależy od wielu czynników, ale decyduje o niej przede wszystkim stopień obrażeń poszkodowanego. Najgorszym scenariuszem jest trwały i ciężki uszczerbek na zdrowiu pieszego oraz jego śmierć. Za to grozi kierowcy kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 15 lat.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 stycznia 2022 23:08
`