Dodano: 11 kwietnia 2020 13:28

Toyota na pomoc w czasie pandemii

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W zakładzie produkowane są specjalne nakładki na klamki umożliwiające otwieranie drzwi za pomocą łokcia i medyczne przyłbice ochronne. Drukowane na drukarkach 3D elementy trafią do służb medycznych z Wałbrzycha, Jelcza-Laskowic i okolic.

Korzystamy z dostępnego czasu oraz posiadanego sprzętu, który nie jest obecnie używany z uwagi na wstrzymanie produkcji. W ten sposób możemy wykorzystać naszą wiedzę i umiejętności by pomóc służbom ratunkowym w walce z pandemią. – podkreśla inżynier Marcin Strągowski.

Wolontariusze Toyoty zaangażowali się w akcję jednego z wałbrzyskich hoteli. Służbowymi samochodami pomagają w dystrybucji rozwożą codziennie zakupy oraz obiady osobom starszym oraz niepełnosprawnym na terenie Wałbrzycha i okolic.

REKLAMA

– W obliczu bardzo trudnej sytuacji, w której znalazły się nie tylko nasze fabryki ale również lokalna społeczność w której funkcjonujemy, pomoc z naszej strony traktujemy jako nasz obowiązek. – powiedział prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Dariusz Mikołajczak.

W związku z ogłoszonym stanem pandemii fabryki Toyoty w całej Europie zawiesiły produkcję.

Fot. użyczona. TMMP w Wałbrzychu

Fot. użyczona. TMMP w Wałbrzychu

Fot. użyczona. TMMP w Wałbrzychu

Fot. użyczona. TMMP w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także