Tomasz Gudzowaty: wystawa w Starej Kopalni

4 września 2017 09:00. grafika użyczona

Tematy: 


Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii wielkoformatowej „Closer” Tomasza Gudzowatego. Otwarcie wystawy odbędzie się 4 września o godz. 18:00 w budynku Galerii Starej Kopalni.

Tomasz Gudzowaty jest polskim fotografem dokumentalnym, portretowym i plastycznym. Jest także wielokrotnym laureatem lub finalistą takich konkursów jak: Pictures of the Year International, NPPA’s Best of Photojournalism, International Photography Awards, B&W Spider Awards i National Portrait Gallery’s Taylor Wessing Photographic Portrait Prize.

Podróżował do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach w ramach swoich projektów fotograficznych, realizując różne tematy, ze szczególnym uwzględnieniem dzikiej przyrody, sportu i kwestii społecznych. Oprócz publikacji czasopiśmienniczych jego prace pojawiły się w kilku książkach i były prezentowane na indywidualnych wystawach w muzeach i galeriach na całym świecie.

REKLAMA

Gudzowaty otrzymał wysokie wyróżnienia od państwowych i krajowych organizacji w Polsce, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta RP w 2000 roku, nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAIKS w 2012 roku oraz Wawrzyn Olimpijski w fotografii Polskiego Komitetu Olimpijskiego w 2013 roku. Jest synem biznesmena i filantropa Aleksandra Gudzowatego oraz mężem Melody Gudzowaty, która współpracuje z nim w projekcie artystycznym o nazwie „Planets Alive”.

Organizatorami wystawy są Park Wielokulturowy Stara Kopalnia, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz Agencja Zegart.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 września 2017 09:00
`