To pewne. Ryś, który odwiedził Góry Sowie to znany i obserwowany ryś Zygmunt

24 kwietnia 2021 18:51. Ryś fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Ryś, którego jeden z mieszkańców naszego regionu nagrał na krótkim filmie wideo w Górach Sowich to znany leśnikom ryś Zygmunt. Zwierzę ma specjalny nadajnik, który potwierdza jego lokalizację. Zygmunta wypuszczono w ubiegłym roku w Jabłonowie w województwie zachodniopomorskim. W tej chwili, ryś wciąż jest na terenie Gór Sowich.

Wczoraj Malwina Sokołowska z Nadleśnictwa Świdnica w rozmowie z naszym reporterem potwierdziła, że nagranie wykonano w Górach Sowich. Dziś potwierdziła także fakt, że nagrany ryś, to słynny Zygmunt.

–  Wcześniej ten ryś pojawił się na terenie Nadleśnictwa Miękinia. Żartowaliśmy, że fajnie by było, gdyby przyszedł do nas. Udało się. Cieszymy się niezmiernie, że ten ryś jest i mocno trzymamy kciuki, aby został na dłużej – mówi Malwina Sokołowska z Nadleśnictwa Świdnica.

REKLAMA

Malwina Sokołowska przyznaje, że w nadleśnictwie pracuje już od ponad dziesięciu lat i jest to pierwszy ryś, którego zaobserwowano na tym terenie.

Ryś to zwierzę wielkości owczarka niemieckiego. W Polsce może żyć około trzystu osobników.  Rysie są objęte ścisłą ochroną i znajdują się w Polskiej czerwonej księdze zwierząt.

Wow !!!
Ryś w naszych górach!!!
Fantastyczna wiadomość. Mamy nadzieję, że zostanie u nas na dłużej.

Opublikowany przez Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe Czwartek, 22 kwietnia 2021

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 kwietnia 2021 18:51
`