Dodano: 25 stycznia 2022 12:19

To mogło skończyć się tragicznie! Na sankach ze szczytu Śnieżki

To nie jest dobry pomysł, nie polecamy naśladować. Śnieżka to nie jest dobre miejsce do zjeżdżania z dziećmi na sankach – tak opublikowaną na FB fotografię dziecka na sankach na szlaku prowadzącym ze szczytu Śnieżki skomentował Karkonoski Park Narodowy.

Opublikowane z ostrzeżeniem w internecie zdjęcie przedstawia mężczyznę schodzącego ze szczytu i prowadzącego sanki, na których siedzi dziecko. Taka sytuacja mogła zakończyć się tragicznie, bo szlak, na którym sfotografowano turystę prowadzi stromym zboczem w pobliżu, którego znajdują się niebezpieczne urwiska.

Nie wiemy czy na całym zejściu mężczyzna prowadził dziecko na sankach, ale gdyby te zsunęły się poza szlak mogłoby dojść do tragedii.

REKLAMA

To nie pierwszy materiał, pokazujący beztroskę turystów odwiedzających Karkonosze. W internecie od kilku tygodni krąży filmik z turystami schodzącymi ze Śnieżki, a całkowicie nie przygotowanymi do panujących tam warunków. Widać na nim grupę młodych turystów, którzy mają złe obuwie i przez to co chwilę upadają.

Przypomnijmy, w Karkonoszach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Warunki do pieszych wędrówek są w wielu miejscach bardzo trudne.

@marcinelos

Tak się kończą górskie wypady w nieodpowiednim ubiorze… #góry #śnieżka

♬ ŚWIEĆ GWIAZDECZKO ale to AFRO DRILL – młody klakson

fot. https://www.facebook.com/KarkonoskiParkNarodowy

Zobacz także