Dodano: 28 czerwca 2024 14:00

To miał być żart. Z trumną spacerowali po Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trumnę na jednym ze skwerów w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień w sobotę rano zauważyli mieszkańcy. Na miejsce wezwano policję. Mundurowi zajęli się sprawą, a w wyjaśnieniu zagadki pomógł monitoring. Okazało się, że cała sytuacja miała być żartem, a pomysł narodził się po przegranym meczy polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Policję w sobotę rano wezwali mieszkańcy okolicznych bloków. Na miejscu pojawiła się policja. Mundurowi sprawdzili czy w środku nikogo nie ma i zabezpieczyli trumnę. Co ciekawe, w tym czasie nikt nie zgłosił kradzieży trumny.

Przedwczoraj, do komisariatu pierwszego w Wałbrzychu przy ul. Łączyńskiego, zgłosiła się grupa mężczyzn z niecodzienną prośbą – chcieli odebrać trumnę. Byli to znajomi, którzy spędzili piątkową noc na wspólnym oglądaniu meczu piłki nożnej. Przyznali, że po przegranym meczu i wypiciu sporej ilości alkoholu, postanowili wyjść z mieszkania na dwór. Kiedy jeden z nich zasnął na skwerze, pozostali przypomnieli sobie, że u jednego z ich pracodawców w zakładzie leży… trumna. Wzburzeni przegraną i wspomagani alkoholem, przystąpili do realizacji zaskakującego planu, który w ich ocenie miał być świetnym żartem – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Mężczyźni postawili trumnę koło śpiącego kompana na jednym ze skwerów i odeszli.

W pewnym momencie „odpoczywający” mężczyzna postanowił skorzystać z trumny, położył się w jej wnętrzu i kontynuował „drzemkę”. Gdy nad ranem zaczął padać deszcz, wstał z trumny i uciekł przed żywiołem, zostawiając drewnianą trumnę „samotną” na skwerze – relacjonuje policja.

Mundurowi informują także, że w rozmowie z policjantami jeden z mężczyzn stwierdził, że pozostawiona na skwerze trumna może stanowić wymowny symbol stanu drużyny po przegranym meczy piłki nożnej.

To miał być żart. Z trumną spacerowali po Wałbrzychu fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

To miał być żart. Z trumną spacerowali po Wałbrzychu fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

To miał być żart. Z trumną spacerowali po Wałbrzychu fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także