nasz news To koniec ośrodka leczenia raka piersi w szpitalu w Wałbrzychu? Z placówki chcą odejść dwaj medycy

21 czerwca 2022 16:39. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziś wypowiedzenia złożyli doktor Paweł Pyka, ordynator chirurgii onkologicznej i doktor Andrzej Frejnagel – wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń. W ten sposób medycy chcieli zaprotestować przeciwko planom połączenia oddziałów chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Zdaniem naszych rozmówców takie posunięcie grozi likwidacją ośrodka leczenia raka piersi.

To kolejne, niezbyt optymistyczne informacje z wałbrzyskiego szpitala, a dotyczące pacjentów onkologicznych.

Przypomnijmy, w kwietniu media obiegła informacja o wstrzymaniu przyjęć na radioterapię realizowaną przez działającą przy szpitalu spółkę Affidea, która prowadziła tu Międzynarodowe Centrum Onkologii. Leczenie było realizowane na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wówczas szpital zapewniał, że leczenie oferowane wcześniej przez Affideę będzie kontynuowane w ramach struktur placówki.

Liczne doświadczenia w leczeniu różnego rodzaju nowotworów zdobyte na przestrzeni ostatnich lat umożliwiły wypracowanie ścieżki szybkiej diagnostyki onkologicznej i optymalizację prowadzonej terapii onkologicznej. Celem naszych działań jest zapewnienie jak najkorzystniejszych warunków do dalszego polepszania dostępności diagnostyki i leczenia onkologicznego dla wszystkich pacjentów z naszego regionu, a także w skali całego kraju. Zamierzenie to, zostanie zrealizowane przy współudziale wiodących ośrodków onkologicznych, które w ramach wymiany doświadczeń oraz wypracowanych dobrych praktyk klinicznych zapewnią niezbędne wsparcie merytoryczne w rozwoju nowoczesnych skutecznych form diagnostyki i leczenia nowotworów – zapewniał wówczas szpital.

Nasi rozmówcy przyznają jednak, że od tego oświadczenia niewiele się jednak zmieniło.

Doktor Paweł Pyka to chirurg onkolog specjalizujący się w leczeniu raka piersi. Od 2014 roku medyk organizował w Wałbrzychu cykliczne warsztaty, podczas, których chirurdzy z całego kraju wymieniali się doświadczeniami i poznawali najnowsze osiągnięcia chirurgii w dziedzinie rekonstrukcji piersi. Andrzej Frejnagel to także chirurg onkolog.

Przypomnijmy, od połowy lutego Specjalistycznym Szpitalem imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu kieruje Mariusz Misiuna.

Moją wizją jest eliminacja słabości. Każdy z nas ma jakieś słabości, które przeszkadzają nam w tym, żebyśmy się rozwijali, żebyśmy wykorzystywali swój potencjał, nawet, jako ludzie. Organizacje tak samo mają – mówił tuż po powołaniu w czasie jedynego spotkania z dziennikarzami nowy dyrektor.

Dziś na podstawie strony internetowej szpitala trudno wskazać nawet kto jest odpowiedzialny za medyczne funkcjonowanie placówki. Na stronie nie znajdziemy nazwiska dyrektora do spraw lecznictwa czy dyrektora do spraw administracyjno-eksploatacyjnych.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 21 czerwca 2022 16:39
.
 • Anonim pisze:

  Jakich słabości. Ten facet w ogóle ma jakieś pojęcie o tym szpitalu? Onkologią To akurat Ich najsilniejsza strona. Miałam to szczęście w nieszczęściu leczyć się na tym oddziale. Lekarze oddani sprawie
  Ludzie co się dzieję wszystko nam zabierają i psują

 • Pełna szacunku dla oddziału pacjentka. pisze:

  A może by tak pań dyrektor Misiuna,z całym szacunkiem zapytał kobiet z regionu,które miały szansę na nowoczesne leczenie w godziwych warunkach co o tym myślą. Ja jestem przerażona tym faktem!Sądzę, że Pan dyrektor, z całym szacunkiem, powinien czym prędzej biec do dr Pyki I Frejnagla i usilnie prosić o dalszą pracę!Może już dość niszczenia szpitala.

 • Sara pisze:

  Dr Pyka jest wspaniałym człowiekiem i jeszcze leprzym lekarzem! To do niego przyjezdzaja kobiety nietylko z naszego regionu, ale z calej Polski!

 • Anonim pisze:

  Lepszym* za szybko pisałam

 • Madziun pisze:

  Pis rzadzi Spitalem, wiec Normalni ludzie Sie zmywaja ☹️

 • Pacjentka pisze:

  Poprzednia Pani dyrektor spowodowała rozpad oddziału chirurgii,przy dużym udziale Urzędu Marszałkowskiego ,a teraz rękoma onkologów zniszczy się i onkologię i nie wskrzesi chirurgii.Karygodne decyzję!

 • Gwarek pisze:

  Kaczyński I PIS zniszczą wszystko w tym kraju

 • Gwarek pisze:

  Kaczyński I PIS zniszczą wszystko w tym kraju obsadzają swoich wlazodupów nieudaczników na odpowiedzialnych stanowiskach a ludzi mądrych ,się pozbywają .ciekawe kiedy wyborcy pis uruchomią myslenie

 • Błagajcie Dr Pyke pisze:

  Blagajcie Dr Pyke i całujcie po stopach aby tylko wrócił. Ten CZŁOWIEK ratuje ludzi z bardzo ciężkich opresji, nawet po tym Andrzejku co skazuje ludzi na śmierć mówiąc ludziom prosto w oczy „na to szkoda czasu i pieniędzy”. Dr Paweł Pyka to wspaniały człowiek, dzięki któremu mamy jednego z najlepszych z całego świata specjalistów. Blagajcie go, ja chętnie też go będę błagał i zostawcie mu jego oddział!!!!!!!!! A tak wogole to wszyscy jesteśmy winni doktorowi czegoś… On nam uratował członków rodziny to teraz my mu uratujmy miejsce pracy!!!!!!

 • Wdzięczna pacjentka pisze:

  Jestem pacjentką Pana dr Pyki. Ten człowiek uratował mi życie. Powiedziałabym, że to anioł po prostu w ludzkiej skórze. Nie poznałam nigdy tak wspaniałego lekarza. Pan Doktor nie tylko jest najlepszy w swojej dziedzinie ale rozumie „prostego” człowieka. Zawsze miły, zawsze cierpliwy i ma w sobie coś takiego, że można czuć się bezpiecznie będąc pod Jego opieką lekarską. W głowie mi się to nie mieści, że taki wspaniały Doktor chce odejść… Chociaż z drugiej strony patrząc, to na prawdę chirurgia ogólna i chirurgia onkologiczna, to są zupełnie inne oddziały. Chirurgia onkologiczna, to często pacjenci bardzo chorzy, wyczerpani, nieodporni na infekcje, pacjenci którzy walczą o życie i oczekują godnych warunków, spokoju i zrozumienia. To szczególna grupa chorych. Pan Doktor Pyka jest ordynatorem tego oddziału i uważam, że powinien nim nadal pozostać. Zawsze podziwiałam oddanie i serce Pana Doktora dla tego oddziału. Jego zaangażowanie w dobro pacjenta i ogrom czasu, którego nigdy im nie szczędził. Zawsze wszystko było precyzyjnie zaplanowane i zadbane.
  Po przeczytaniu tego artykułu, poczułam ogromną bezradność i smutek… Nie wyobrażam sobie innego lekarza! Nie wiem co zrobię i do kogo teraz pójdę do kontroli. Już teraz łzy same lecą… Ludzie, może jeszcze da się coś zrobić? Przecież Ten właśnie człowiek uratował wiele kobiet, dał im szansę- na drugie życie! Nie można pozwolić żeby tak po prostu nas opuścił! Nawet nie chce myśleć, co będzie dalej…
  Panie Doktorze. Proszę nas nie opuszczać!

 • Ania pisze:

  Pan doktor Paweł Pyka to człowiek który uratował mi życie. Czy można zrobić dla kogoś coś bardziej cennego. Jest to człowiek o przeogromnym doświadczeniu. Każdy, dosłownie każdy kto był pod opieką Pana doktora czuł się bezpiecznie i zaopiekowany. Piersi które rekonstruował są arcydziełem którymi zachwycali się inni lekarze tej specjalizacji. To człowiek walczący o pacjenta. Walczący o jego życie. To Anioł na ziemi. Ile kobiet uratował? Setki? Tysiące? W kobietach siła. Drogie panie może my teraz dla doktora? Czy da się coś zrobić ?

 • Anonim pisze:

  Po kilkudziesięciu latach funkcjonowania szpitala na wysokim poziomie, doczekaliśmy jego degradacji. Czy o to chodziło decydentom parę miesięcy temu? Panie Marszałku, czym my – Wałbrzyszanie zasłużyliśmy na takie traktowanie?

 • Zaniepokojona pisze:

  Po kilkudziesięciu latach funkcjonowania szpitala na wysokim poziomie, doczekaliśmy jego degradacji. Czy o to chodziło decydentom parę miesięcy temu? Panie Marszałku, czym my – Wałbrzyszanie zasłużyliśmy na takie traktowanie?

 • wk..ny pisze:

  życzę decydentom nowotworów złośliwych i brania chemii w placówkach oddalonych ! moja znajoma bedzie musiała jezdzić kilkatygodni do Wracławia nazabiegi ! nie wiem po ch.. jest ten szpital.

 • Piotr pisze:

  co tam onkologia ! ważne że fontanna za dwie bańki będzie na Podzamczu ! -:)

 • Aleksandra pisze:

  Chyba czas na strajk! Na co my wszyscy czekamy???

 • pacjent pisze:

  Brawo Panie Marszałku już prawie wszyscy usunięci którzy nie są z PIS.Nie liczą się kwalifikację wiedza i mądrość .Kto nie jest z nami jest przeciwko nam.Gdzie są zwykli ludzie , pacjenci.Panie dyrektorze trochę empati

 • RD pisze:

  A co ma jedno do drugiego? Szpital zaczął się sypać po zwolnieniu wiadomo kogo i wiadomo dlaczego. Tu nie chodzi o kasę tylko o polowanie na nie będących wyznawcami pisu.

 • Pacjent D pisze:

  Dr Pyka to wyjątkowy człowiek i lekarz, trzeba pomóc Dr.,

 • Pacjentka. pisze:

  Również miałam to ; szczęście; w nieszczęściu trafić na ten oddział.
  Dzięki doktorowi wtedy jeszcze nie był ordynatorem dziś nadal ma obie piersi.
  Ciężko się czyta informacje że najlepsi muszą szukać pracy gdzie indziej .

 • Walbrzyszanin pisze:

  Nareszcie widać że ludzie widzą kto doprowadza do zniszczenia szpitala,który jeszcze niedawno był na coraz wyższym poziomie.Urzedzie marszalkowski chyba dość niszczenia NASZEGO szpitala.Chirurgia zniszczona,interny właściwie nie ma,radioterapii nie ma!Teraz zabierzecie nam chirurgię onkologiczna!?Faktycznie super dyrektor,super urząd Marszałkowski!Ale dbają o nasze zdrowie!Co by nie mówić dr Szelemej miał różne pomysły,ale dla szpitala i dla nas był ostoją i opoką!Romanie wróć!

 • Pacjentka pisze:

  Dopiero trafiłam na ten artykuł – aż ciężko zrozumieć co ludźmi kieruje ze robią tak dziwne rzeczy. Dlaczego nasz rząd zawsze zabiera się za rzeczy które działają? Na nieszczęście moje i setek kobiet teraz wzięli się za oddział chirurgii onkologicznej dr Pyki. To doktorowi zawdzięczam dwie piękne piersi, to on był zawsze (dosłownie zawsze) dla mnie dostępny a przeszliśmy razem wiele operacji. Mogę z całą pewnością przyznać że nie znam innego lekarza a nawet człowieka tak poświęconego pacjentowi i drugiemu człowiekowi. Dr Pyka to najlepszy lekarz z jakim miałam do czynienia. Empatyczny, cierpliwy, wyrozumiały, zaangażowany w sprawy pacjenta. A jego oddział… Cóż człowiek nie czuł że był w szpitalu.
  Mam nadzieję że wszystko się jeszcze ułoży i nie dojdzie do najgorszego.

 • Maja pisze:

  Dr. Pyka – wspaniały człowiek, fachowiec, oddany pacjentom. Wielka szkoda! Leczę się u Pana Doktora, a teraz gdzie. Nie wyobrażam sobie podróży pociągiem w poszukiwaniu lekarzy po Polsce….

 • Ja pisze:

  Czy oni siedzą i myślą: co by tu jeszcze spieprzyc?

 • Halinka Ż. pisze:

  Wspaniały lekarz z anielską cierpliwością. Prawdziwy pasjonat.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `