To koniec Domu Zdrojowego w Jedlinie. Właściciel zaczął opróżnianie budynku

11 grudnia 2020 13:24. Fot. użyczone / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nie ma już wątpliwości. Koniec działalności Domu Zdrojowego w Jedlinie Zdroju, o którym piszemy od kilku tygodni, staje się faktem. Dziś od rana trwa wynoszenie mebli z ostatnich pięter Domu Zdrojowego. O tym co się dzieje pod Domem Zdrojowym poinformowali nas mieszkańcy Jedliny.

– To jest tragedia. Nie potrafię tego opisać – powiedział pełen emocji burmistrz Jedliny Leszek Orpel – to jest działania na zasadzie faktów dokonanych. Właściciel uzdrowiska czyli Urząd Marszałkowski zaproponował nam przejęcie domu i kontynuowanie w nim działaności uzdrowiskowej, niemal natychmiast, następnego dnia napisaliśmy wniosek o chęć przejęcia i rozpoczęcia procedury. Do dziś nie dostaliśmy odpowiedzi, a wyposażenie znika.

O zakończeniu działalności w Domu Zdrojowym poinformował zarząd Województwa Dolnośląskiego w piśmie przesłanym do mediów 1 grudnia 2020 roku. Można w nim przeczytać że:

REKLAMA

(…) do końca grudnia bieżącego roku Uzdrowisko prowadzi działalność leczniczą w Domu Zdrojowym, do której Spółka musi i tak dopłacać. Od stycznia 2021 roku Dom Zdrojowy, ze względu na niskie i nieakceptowalne stawki z ZUS nie realizowałby turnusów leczniczych.

W tym samym piśmie zarząd pisze:

(…) idąc dalej w kierunku realnego zaangażowania gminy w działalność uzdrowiskową, możliwe jest objęcie części udziałów w Spółce Uzdrowisko Szczawno-Jedlina. Gmina może również przejąć w drodze darowizny od samorządu województwa Spółkę z zastrzeżeniem, że utrzymane zostanie prowadzenie działalności uzdrowiskowej.

3 grudnia burmistrz Jedliny Zdroju wysłał pismo, w którym wyraża chęć przejęcia Domu Zdrojowego wraz z funkcjonującym tam Zakładem Przyrodoleczniczym i utrzymanie w nim dotychczasowych funkcji. Do dziś nie uzyskał odpowiedzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 grudnia 2020 13:24
`