nasz news To koniec Domu Zdrojowego w Jedlinie. Właściciel zaczął opróżnianie budynku

11 grudnia 2020 13:24. Fot. użyczone / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nie ma już wątpliwości. Koniec działalności Domu Zdrojowego w Jedlinie Zdroju, o którym piszemy od kilku tygodni, staje się faktem. Dziś od rana trwa wynoszenie mebli z ostatnich pięter Domu Zdrojowego. O tym co się dzieje pod Domem Zdrojowym poinformowali nas mieszkańcy Jedliny.

– To jest tragedia. Nie potrafię tego opisać – powiedział pełen emocji burmistrz Jedliny Leszek Orpel – to jest działania na zasadzie faktów dokonanych. Właściciel uzdrowiska czyli Urząd Marszałkowski zaproponował nam przejęcie domu i kontynuowanie w nim działaności uzdrowiskowej, niemal natychmiast, następnego dnia napisaliśmy wniosek o chęć przejęcia i rozpoczęcia procedury. Do dziś nie dostaliśmy odpowiedzi, a wyposażenie znika.

O zakończeniu działalności w Domu Zdrojowym poinformował zarząd Województwa Dolnośląskiego w piśmie przesłanym do mediów 1 grudnia 2020 roku. Można w nim przeczytać że:

(…) do końca grudnia bieżącego roku Uzdrowisko prowadzi działalność leczniczą w Domu Zdrojowym, do której Spółka musi i tak dopłacać. Od stycznia 2021 roku Dom Zdrojowy, ze względu na niskie i nieakceptowalne stawki z ZUS nie realizowałby turnusów leczniczych.

W tym samym piśmie zarząd pisze:

(…) idąc dalej w kierunku realnego zaangażowania gminy w działalność uzdrowiskową, możliwe jest objęcie części udziałów w Spółce Uzdrowisko Szczawno-Jedlina. Gmina może również przejąć w drodze darowizny od samorządu województwa Spółkę z zastrzeżeniem, że utrzymane zostanie prowadzenie działalności uzdrowiskowej.

3 grudnia burmistrz Jedliny Zdroju wysłał pismo, w którym wyraża chęć przejęcia Domu Zdrojowego wraz z funkcjonującym tam Zakładem Przyrodoleczniczym i utrzymanie w nim dotychczasowych funkcji. Do dziś nie uzyskał odpowiedzi.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 11 grudnia 2020 13:24
`