To fałszywe wiadomości. Nie otwierajcie ich. Zawierają wirusa

12 września 2019 15:46. fot. użyczone / Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Tematy: 


Przed wiadomościami e-mail z fałszywymi informacjami o konieczności rozliczenia składek zdrowotnych ostrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Taką wiadomość trzeba usunąć. Jej otwarcie doprowadzi do zawirusowania komputera czy telefonu.

Informacje o konieczności wypełnienia wniosku do rozliczenia składek zdrowotnych za wrzesień trafiły do części klientów ZUS. Jak ostrzega CERT, przesyłka zawiera złośliwe oprogramowanie, które może zablokować dostęp do plików czy nawet, może doprowadzić do przechwycenia wrażliwych danych, w tym loginów i haseł bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych. Zatem, jeżeli otrzymamy takiego maila, to najlepiej jak najszybciej go usunąć.

Zgłaszają się do naszych placówek klienci, którzy otrzymują fałszywe informacje stad nasz apel, aby ich nie otwierać– mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

REKLAMA

ZUS przypomina jednocześnie, że nigdy nie wystawia, ani nie wysyła żadnych faktur, ani innych dokumentów drogą mailową. Informacje przekazywane są jedynie za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS, pod warunkiem, że dana osoba posiada na portalu konto.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 września 2019 15:46
`