Tłumy pożegnały zamordowaną 10-latkę z Mrowin

22 czerwca 2019 13:02. fot. archiwalna

Tematy: 


Kilkaset osób wzięło udział w uroczystości pogrzebowej na cmentarzu komunalnym w Żarowie. To tam pożegnano Kristinę, która w ubiegłym tygodniu została zamordowana. Podejrzany o zabójstwo 22-latek jest w areszcie, wcześniej usłyszał zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie ze znieważeniem zwłok, oraz zarzut podżegania we innej osoby do udziału w zabójstwie.

Msza odprawiona została w miejscowej kaplicy, do której weszli tylko członkowie rodziny. W czasie ostatniego pożegnania księża przypomnieli, że dziewczynka została zamordowana.

Byłaś dla mnie darem, błogosławieństwem, cudem, nadzieją, skarbem, wyzwaniem” – to fragment listu napisanego przez matkę dziewczynki, a odczytanego w czasie pogrzebu przez rodzinę. Bliscy podkreślali, że Kristina była bardzo radosną, lubianą i ciekawą świata dziewczynką.

REKLAMA

Przypomnijmy, 10-latka zaginęła 13 czerwca. Wracała ze szkoły do domu. Tego samego dnia, późnym popołudniem w okolicach Imbramowic odnaleziono jej ciało. Zdaniem śledczych przyczyną śmierci były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Podejrzany o morderstwo, a zatrzymany we Wrocławiu 22-latek przyznał się do winy. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

**

Rodzina apelowała by na pogrzeb przyjść w białych i niebieskich strojach, to były ulubione kolory dziewczynki. Bliscy prosili także, aby w czasie uroczystości nie robić zdjęć, filmować czy nie robić transmisji na żywo w internecie. Uszanowaliśmy tę prośbę. Nie fotografowaliśmy w czasie uroczystości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 czerwca 2019 13:02
`