Tłumy na Dniach Otwartych Kolei Dolnośląskie. Spółka razem z Dolnoślązakami świętowała otwarcie nowej hali serwisowej

29 sierpnia 2023 08:27. fot. użyczone Koleje Dolnośląskie
Artykuł powierzony

Tematy: 


Prawie 2 tysiące osób w różnym wieku wzięło udział w Dniach Otwartych Kolei Dolnośląskich zorganizowanych w dniach 25-26 sierpnia. Przewoźnik zaprosił Dolnoślązaków do nowo otwartej, nowoczesnej hali serwisowej przy ul. Pątnowskiej w Legnicy. Wśród atrakcji znalazły się m.in. koncerty zespołu Czesław Śpiewa i Gabriela Fleszara, przejazdy drezyną, strefa gastro i stoiska partnerów tj. Kolejkowo, PKP PLK czy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Dni Otwarte Kolei Dolnośląskich były nierozłącznie związane z oficjalnym otwarciem nowoczesnej hali serwisowej, która pozwoli spółce na obniżenie kosztów utrzymania pociągów i bardziej efektywne wykorzystanie parku taborowego. Przewoźnik udowodnił tym wydarzeniem, jak ważne jest włączanie mieszkańców regionu do świętowania ważnych zrealizowanych inwestycji. Hala „to kluczowa inwestycja kolejowa w regionie” – podkreślał na konferencji prasowej w dniu 25 sierpnia Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Już w pierwszym specjalnym pociągu transportującym pasażerów na teren imprezy znalazło się ponad 170 osób.

REKLAMA

– Wierzę, że takie wydarzenia jak Dni Otwarte KD są bardzo ważne, jeśli chcemy popularyzować podróżowanie koleją na Dolnym Śląsku i w całej Polsce. Dzięki temu, kolejarze stają się bliżsi mieszkańcom, a pociągi bardziej przyjazne. To, w połączeniu z inwestycjami tj. nowa hala serwisowa czy zakup nowego taboru, buduje w efekcie zaufanie do najbardziej ekologicznego i często najszybszego środka transportu – dodaje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Hala serwisowa kosztowała ok. 70 mln zł. Środki na nią pochodziły ze wsparcia Unii Europejskiej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

fot. użyczone Koleje Dolnośląskie

fot. użyczone Koleje Dolnośląskie

fot. użyczone Koleje Dolnośląskie

fot. użyczone Koleje Dolnośląskie

fot. użyczone Koleje Dolnośląskie

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 29 sierpnia 2023 08:27
`