Tężnie solankowe w centrum, lodowisko na Szczawienku czy małpi gaj w Aqua-Zdroju. Tego chcą wałbrzyszanie w ramach tegorocznego WBO

6 czerwca 2019 10:21. Zrewitalizowany przez mieszkańców plac zabaw przy ulicy Generała Zajączka. Fot. archiwalna. Jacek Zych / FORUM

Tematy: 


Blisko 30 projektów wpłynęło do tegorocznej edycji Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz pomysły wałbrzyszan pod względem formalnym oceniają urzędnicy, ten etap potrwa do końca wakacji. Głosowanie, internetowe, zaplanowano we wrześniu. Do podziału 3 miliony złotych. Poznaliśmy najciekawsze i najoryginalniejsze pomysły.

Projekty do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Wałbrzychu przyjmowane były do końca maja. Do urzędu wpłynęło 27 pomysłów. Teraz zostaną one wpisane do systemu komputerowego magistratu, bo przypomnijmy, głosowanie będzie prowadzone internetowo.

Wnioski zostaną także ocenione przez Biuro Inwestycji Urzędu Miejskiego. Chodzi o to, by ocenić realność poszczególnych projektów oraz to, czy dobrze oszacowano koszty danego pomysłu.

REKLAMA

Tradycyjnie, najczęściej autorzy projektów wnioskują o budowę placów zabaw, na 27 wniosków 6 dotyczy właśnie takiej infrastruktury. Nie brakuje także propozycji przebudowy podwórek.

Są też projekty unikatowe, choćby jak projekt grupy poszukiwawczej straży pożarnej, która złożyła wniosek o zakup wyposażenia. Dosyć ciekawy projekt. Są też inne. Ja ciągle nie wiem, jak to się nazywa, taki plac zabaw dla dorosłych. Można powiedzieć małpi gaj, który mógłby powstać na terenach Aqua-Zdroju. Tężnie solankowe w centrum miasta, również tego typu projekt jest – mówi Edward Szewczak, rzecznik prasowy wałbrzyskiego magistratu.

Są też propozycje związane z kulturą, jedna z nich dotyczy budowy amfiteatru w parku Jana III Sobieskiego, inna zakupu mobilnej sceny koncertowej. Pojawił się także pomysł budowy lodowiska na Szczawienku.

Głosowanie w ramach tegorocznego WBO zaplanowano we wrześniu. Głosy będzie można oddawać przez miesiąc, w tym roku po raz pierwszy, będziemy mogli głosować tylko przez internet. Osoby, które nie mają dostępu do komputera, będą mogli korzystać ze sprzętu w bibliotekach czy szkołach.

Do podziały są 3 miliony złotych, maksymalna wartość jednego projektu to 600 tysięcy złotych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 czerwca 2019 10:21
`