TESCO znika ze Świebodzic

11 stycznia 2019 06:59. Hipermarket Tesco. Świebodzice, 10.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
Tesco Świebodzice

Tematy: 


Sklep przy ulicy Wałbrzyskiej znalazł się na liście ponad trzydziestu placówek, których zamknięcie planuje sieć. Na decyzję miała wpłynąć analiza rynku i rentowność. Firma zapowiada wsparcie dla pracowników, którzy stracą pracę.

Informację o likwidacji pracownicy trzydziestu dwóch placówek otrzymali wczoraj. Zapowiadane zamknięcia to część planu zmniejszenia kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu – czytamy w oficjalnym komunikacie.

– Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce – mówi Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

REKLAMA

Firma deklaruje pomoc dla osób z placówek przeznaczonych do likwidacji. Jeżeli będzie to możliwe mają oni otrzymać inne, alternatywne stanowiska, pod warunkiem, że będą skłonne do zmiany miejsca czy stanowiska pracy.

TESCO w Świebodzicach przy ulicy Wałbrzyskiej otwarto w maju 2011 roku. Wówczas pracę znalazło tu siedemdziesiąt osób. Firma nie poinformowała jeszcze jak długo potrwa proces zamykania poszczególnych placówek i kiedy się zakończy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 stycznia 2019 06:59
`