Terytorialsi wezwani do natychmiastowego stawiennictwa. WOT wyjaśnia powody wezwania

15 czerwca 2024 21:20. Przysięga żołnierzy WOT na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady WOT. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziś w nocy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymali sygnał alarmowy obligujący do natychmiastowego stawiennictwa. To były ćwiczenia, które miały pokazać ilu żołnierzy stawi się w swoich jednostkach w określonym czasie.

Sprawdzenie liczby żołnierzy, którzy stawili się w swoich jednostkach w określonym czasie- to jeden z elementów trwającej certyfikacji Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze przemieszczający się do jednostek, to element ćwiczenia- nie ma to związku z jakimkolwiek zagrożeniem bezpieczeństwa państwa, ani z działaniami wojennymi w Ukrainie – informują Wojska Obrony Terytorialnej.

Proces certyfikacji to sprawdzian, który ma pokazać, że dany rodzaj Sił Zbrojnych spełnia określone normy i kryteria. Takie ćwiczenia mają pokazać czy WOT jest zdolny do wykonania przydzielonych mu zadań.

REKLAMA

Wojska Obrony Terytorialnej będą pierwszym w Polsce Rodzajem Sił Zbrojnych w całości poddanym certyfikacji. Dotychczas certyfikacji poddawano tylko wybrane jednostki wojskowe – informuje WOT.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 czerwca 2024 21:20
`