Dodano: 14 kwietnia 2021 19:34

Termin uruchomienia sezonowych pociągów do Adrspachu przesunięty. Składy Kolei Dolnośląskich miały wyjechać 24 kwietnia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Koleje Dolnośląskie wstrzymały start sezonowych połączeń do Czech. Składy na trasę z Mieroszowa do Mezimesti, na popularną linię do czeskiego Adrspachu miały wyjechać już 24 kwietnia. Wyjadą dopiero 21 maja. To skutki trwającej pandemii.

To cieszące się ogromną popularnością połączenie. Po konsultacjach z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który organizuje przewozy w regionie, podjęto decyzję o przesunięciu terminu jego uruchomienia.

Koleje tłumaczą decyzję obowiązującymi po obu stronach granicy obostrzeniami związanymi z epidemią. Dodatkowo, bezterminowo zamknięte pozostają największe, czeskie atrakcje w tym regionie Teplickié Skály i Adršpašskoteplické Skály.

REKLAMA

Z uwagi na utrzymującą się wysoką liczbę zakażonych oraz obostrzenia związane z COVID-19, postanowiliśmy czasowo wstrzymać uruchomienie sezonowego połączenia z Wrocławia do Adrspachu, gdzie zamknięte są obiekty turystyczne. Mamy nadzieję, że pociągi do Czech będą mogły ponownie wrócić na trasę pod koniec maja, licząc na to, że sytuacja epidemiczna po tamtej stronie granicy będzie w miarę stabilna, a obiekty turystyczne dostępne – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Przypomnijmy, w niedzielę 11 kwietnia o północy w Czechach skończył się stan wyjątkowy, który wprowadzono 5 października ubiegłego roku. Nowe, obowiązujące od 12 kwietnia obostrzenia podtrzymały jednak większość ograniczeń u naszego południowego sąsiada.

Do czasu wznowienia przewozów wstrzymano sprzedaż i przedsprzedaż biletów do i z stacji Unisław Śląski, Mieroszów, Meziměstí, Teplice nad Metují, Teplice nad Metují město, Teplice nad Metují skály, Adršpach oraz do/od punktu granicznego Mieroszów Gr.. Pasażerowie, którzy już kupili bilety mogą je zwrócić, odzyskując pełną kwotę.

Trasa kolejowa do Adrsprachu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Trasa kolejowa do Adrsprachu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Trasa kolejowa do Adrsprachu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także