Tenisiści stołowi AZS PWSZ Wałbrzych wicemistrzami Europy!

22 lipca 2016 10:10. fot. facebook - Tomasz Durajczyk

Tematy: 


Ogromny sukces pingpongistów stołowych AZS PWSZ Wałbrzych! W rozegranych w Zagrzebiu w Chorwacji Mistrzostwach Europy drużyna pod wodzą Tomasza Durajczyka zdobyła srebrny medal, w grach  finałowych ulegając tylko Rosji.

Mistrzostwa Europy rozgrywane są drużynowo, jako gra pojedyncza i gra podwójna czyli deble. Najważniejsza i najbardziej prestiżowa jest kategoria drużynowa i to właśnie ona rozgrywana jest jako pierwsza. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze  grupowe, awansując do rozgrywek finałowych. Po zwycięstwach nad Austria w 1/8 finału i 1/4 nad Cyprem i 1/2 finalu z Czechami byliśmy stanęli do finałów z Rosją, której ulegli  3-0 w całej rozgrywce. Ale te trzy zero to mogło być tez dla nas. W pieszym meczu Chodorski wygrywał juz 2:0 i przegrał na równowagach 3:2, Łatwo też skóry nie oddał Floras, który po równej walce przegrał minimalnie 3:2. Także Koszyk po wyrównanym meczu przegrał na przewagi 3:2.

Dziś po południu rozpoczynają się gry indywidualne, w których Floras z racji najwyższej pozycji w rankingu światowym rozstawiony jest z numerem 1.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 lipca 2016 10:10
`