Telefony od oszustów. Policja publikuje nagranie

9 lutego 2022 10:58. Aplikacja bankowości elektronicznej. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dolnośląska policja opublikowała nagranie, w którym oszust nakłania rozmówcę do zainstalowania programu, przez który mógłby uzyskać dostęp do konta bankowości elektronicznej swojego rozmówcy. Oszust miał pecha – trafił na policjanta.

Nagranie opublikowali policjanci z Lubina. Osoba podająca się za pracownika jednego z banków powiadamia swojego o podejrzanych operacjach na koncie bankowym. W celu rzekomego sprawdzenia prawidłowości działania systemu prosi rozmówcę o zainstalowanie w telefonie specjalnej aplikacji, mającej dać możliwość weryfikacji poprawności wykonywanych operacji bankowych. W rzeczywistości jest to program dający dostęp do konta i znajdujących się tam pieniędzy.

Tym razem kant się nie udał. Oszust trafił na policjanta, który nie tylko nie dał się nabrać – nagrał i udostępnił całą rozmowę. Policjanci podpowiadają: – w podobnej sytuacji radzą rozłączyć się i w razie wątpliwości osobiście skontaktować z bankiem. Po pobraniu aplikacji oszust przejmuje zdalnie kontrole nad naszym smartfonem, wówczas poza kradzieżą wszystkich naszych oszczędności może zaciągać w naszym imieniu kredyt. Policjanci ostrzegają, aby nie pobierać na swój telefon żadnych aplikacji na czyjeś polecenie. Nie należy otwierać także żadnych nieznanych linków otrzymanych w wiadomościach.

REKLAMA

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 lutego 2022 10:58
`