Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju organizuje festiwal muzyki dawnej pt. „Letnie spotkania z barokiem”

19 czerwca 2024 14:47. Fotografia ilustracyjna z koncertu Festiwalu Wieniawskiego. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych
Artykuł powierzony

Tematy: 


Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie – Zdroju organizuje festiwal muzyki dawnej pt. „Letnie spotkania z barokiem.

– Liczymy, że będzie to impreza cykliczna i na stałe wpisze się w historię naszego miasta –mówi Mirosław Kowalik, dyrektor teatru.

Wykonanie muzyki dawnej oparte na informacjach historycznych (określone również jako „Historically informed performance” w skrócie „HIP”) zakłada wykonywanie muzyki dawnej z jak największą wiernością podejściu, stylowi i praktyce epoki muzycznej, w której powstał utwór.

REKLAMA

Wykorzystanie zarówno wiedzy naukowej, pracy nad źródłami rękopisami sprzed setek lat, jak i użycie kopii historycznych instrumentów podczas koncertów sprawia, że otwierają się przed muzykami i publicznością nowe, nieznane często dzieła, brzmienia i emocje. Taka praktyka muzyczna zdobywa w ostatnich latach na całym świecie (również w Polsce), rzesze entuzjastów odkrywających z radością i wzruszeniem muzykę dawnych epok.

fot.plakat

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 19 czerwca 2024 14:47
`