Dodano: 29 czerwca 2020 22:54

Te mecze przejdą do historii. To pierwsze spotkania kadry kobiet w siatkówce po przerwie związanej z epidemią

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Siatkarki reprezentacji Polski trenują już w hali wałbrzyskiego Aqua-Zdroju. Nikt nie ma wątpliwości, że te spotkania przejdą do historii. To pierwsze mecze kadry po przerwie spowodowanej epidemią. Zawodniczki nie ukrywają radości z faktu, że mogły wrócić do treningów i mogą grać, bo nie wszystkie kraje pozwoliły na takie rozgrywki. Jutro i pojutrze zmierzymy się z kadrą Czech.

Maria Stenzel, libero naszej kadry przyznaje, że to przeżycie, które ciężko będzie powtórzyć i ma nadzieję, że takiej sytuacji już w przyszłości nie będzie.

Przyjemność naprawdę wielka wrócić po takiej przerwie do trenowania. Do przebywania chociaż reprezentacji, więc jest naprawdę super frajda dla nas – mówi Stenzel.

REKLAMA

Siatkarki już trenowały w hali wałbrzyskiego Aqua-Zdroju. Wcześniej odbyły zgrupowanie w Szczyrku. Mecze w Wałbrzychu rozegrane zostaną bez publiczności na trybunach, a w obiekcie, gdzie przebywają obie kadry obowiązuje reżim sanitarny.

Przy pustych trybunach odbywają się sparingi, więc to też jest jakby częścią naszego treningu. Myślę jednak, że i tak fajnie ze strony Wałbrzycha i całego obiektu, i ze strony związku, że dopuścili do takiego sparingu, do takiego meczu, bo fajnie jest wrócić i poczuć chociaż troszeczkę tę atmosferę meczową – dodaje libero.

Polskie siatkarki podkreślają, że do spotkania z Czeszkami trzeba podejść ostrożnie, bo po takiej przerwie każdy jest głodny zwycięstwa.

Myślę, że będzie fajne widowisko i nie odpuścimy. Każdy przechodził to samo. Każda reprezentacja, niektóre w ogóle nie wystartowały, więc my się cieszymy, że możemy zagrać oficjalny mecz. Po takiej przerwie fajnie jest w ogóle wrócić, więc będziemy na pewno pamiętać ten mecz z Czeszkami, jako niezwykły mecz  – mówi Magdalena Stysiak.

Spotkania rozegrane zostaną we wtorek i środę w hali Aqua-Zdroju. Kibice, którzy zgłosili się po specjalne, darmowe wejściówki do kina samochodowego będą mogli dopingować reprezentację na parkingu przed obiektem.

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Trening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychTrening polsiej kadry siatkarek przed meczem towarzyskim z Czechami. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także