Te imiona nadawano w Wałbrzychu w ubiegłym roku najczęściej. W mieście urodziło się więcej chłopców

20 czerwca 2024 14:08. Te imiona nadawano w Wałbrzychu w ubiegłym roku najczęściej. W mieście urodziło się więcej chłopców

W ubiegłym roku w Wałbrzychu zarejestrowano 1458 urodzeń. Najwięcej w marcu – 181. Najmniej w styczniu – 116. Częściej rodzili się chłopcy niż dziewczynki. Z „Raport o stanie gminy Wałbrzych za rok 2023” wynika, że urodziło się 745 chłopców i 713 dziewczynek. Jakie imiona były najpopularniejsze?

Najpopularniejsze imię wśród dziewczynek to Zuzanna. Nadano je 41 razu. Drugie w kolejności imię to Hanna – nadane 30 dziewczynkom, a trzecie Maja – nadane 28 dziewczynkom. Kolejne to Laura, Zofia i Pola.

Jeżeli chodzi o rzadko spotykane imiona, to wśród nich pojawiły się: Felicja, Kira, Iliana, Ariana, Leila, Naomi, Lily, Melania, Dobrawa, Sofia, Lea, Mirela, Emily, Teodozja, Elena.

REKLAMA

W przypadku chłopców najpopularniejszym imieniem w minionym roku było imię Nikodem. Otrzymało je aż 49 chłopców. Na drugim miejscu znalazł się Jakub – 30 chłopców z takim imieniem. Na trzecim Antoni – 29 chłopców. Wśród popularnych imion były także takie imiona, jak Leon, Filip i Franciszek.

Wśród rzadko spotykanych imion, nadawanych chłopcom, znalazły się: Milan, Kosma, Armin, Bastian, Aaron, Miron, Martin, Hugon, Tim, Teo, Kaspian, Tycjan, Nataniel, Dorian, Orest, Zachary.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 czerwca 2024 14:08
`