Dodano: 31 maja 2023 12:30

Te gwiazdy zobaczymy na dniach Świdnicy. Święto miasta rozpoczyna się już w piątek

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poparzeni Kawą Trzy, Ania Wyszkoni, Sarsa, Pocahontaz – to gwiazdy, jakie w tym roku zagrają na dniach Świdnicy. Już w ten piątek rozpoczyna się największe święto miasta w regionie. Jak przyznają organizatorzy, program przygotowano w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie. Będzie mocne granie, będzie liryka i będzie disco-polo.

 Nie ukrywam, że największą przyjemność sprawią mi Poparzeni Kawą Trzy. Muzyka bardzo mocno jazzująca, no i te teksty – inteligentne, z poczuciem humoru, świetni ludzie, którzy potrafią nas zabawić, rozśmieszyć, poderwać do tego, żeby razem się z nimi pokiwać na murawie. Ale przede wszystkim to poczucie humoru autorów tekstów zawsze mnie najbardziej ujmowało w tym zespole – powiedziała trochę z przymróżeniem oka prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słasniewska.

Zespół Popatrzeni Kawą Trzy
Grupa tworzona przez pracowników Radia RMF i Radia Zet. Zadebiutowali w 2011 roku i od tej chwili goszczą na największych polskich festiwalach. Teksty do wszystkich utworów pisze Rafał Bryndal, a muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni.

REKLAMA

Anna Wyszkoni
to pierwsza wokalistka zespołu Łzy. Od lat prowadzi jednak solową karierę. W 2023 rok weszła z nowymi piosenkami i nowym albumem pt. „Z cegieł i łez”, który jest już jej szóstym solowym wydawnictwem. W sumie wydała ich dwanaście. Wyśpiewała przeboje, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki, a kilka z nich można już dziś uznać za kultowe.

Sarsa
Sarsa to piosenkarka młodego pokolenia. Jak sama o sobie mówi, eksploruje alternatywne brzmienia. Jesienią tego roku ukaże się jej nowy album. Nowy materiał zapowiadały już zagadkowy, melorecytowany „Prolog” i buntowniczy, postpunkowy „Balet” zaśpiewany w duecie ze Zdechłym Osą oraz singiel – „Ciasto”, taneczny, energetyczny i tętniący bitem utwór opowiada o potrzebie zrzucenia z siebie starych warstw.

Pokahontaz 
Fokus i Rahim – raperzy doskonale znani polskiej publiczności oraz scenie hip-hopowej. Do 2003 roku współtworzyli legendarny skład Paktofonika, który po tragicznej śmierci Magika, zakończył swoją działalność. Wspólnie podjęli decyzję o kontynuacji swojej przygody z rapem i w 2003 roku stworzyli Pokahontaz. Obu raperów cechuje dość ciekawe postrzeganie świata, które od zawsze przenoszą na kartki papieru, a następnie do studia dając swoim fanom nietuzinkowe albumy.

After Party
polski zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza gatunku disco polo, folku, muzyki biesiadnej, techno, muzyki klubowej i dance. Teledyski grupy After Party w serwisie YouTube do lipca 2021 wyświetlono ponad 400 mln razy.

Maxel
Legenda disco polo. Zespół istnieje od 1992 roku. Formacja zdobyła wiele nagród na festiowalach disco polo i dance. koncertowała m.in. w Niemczech, Grecji, Stanach Zjednoczonych czy Belgii.

Źródło: UM Świdnica / Materiały prasowe

Źródło: UM Świdnica / Materiały prasowe

Źródło: UM Świdnica / Materiały prasowe

Źródło: UM Świdnica / Materiały prasowe

Źródło: UM Świdnica / Materiały prasowe

Źródło: UM Świdnica / Materiały prasowe

Źródło: UN Świdnica / Materiały prasowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także