Tasakiem próbowali włamać się do kaplicy na Śnieżce. Wandale uszkodzili także okno obserwatorium

21 lutego 2021 16:34. Śnieżka w Karkonoszach. fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Tematy: 


O grupie ludzi, która usiłowała sforsować drzwi kaplicy na Śnieżce informuje Karkonoski Park Narodowy, którego pracownicy powołują się na informacje Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu. – Prawdopodobnie tasakami usiłowali pokonać zamek lub rozrąbać drzwi – czytamy we wpisie na twitterze.

Parafia z Karpacza opiekuje się kaplicą znajdującą się na szczycie Śnieżki. Budowa zabytkowej, liczącej około czternastu metrów wysokości kaplicy świętego Wawrzyńca została ukończona w 1681 roku. To najwyżej położony zabytek sztuki barokowej w Polsce.

Jak informują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego, powołujący się na informacje z Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu, w ostatnich dniach ktoś próbował pokonać zamek lub rozrąbać drzwi kaplicy. Wandale użyli ostrych narzędzi, prawdopodobnie tasaków.

REKLAMA

To jednak nie jedyny wybryk turystów w ostatnich dniach goszczących na szczycie Śnieżki. Jak podają pracownicy KPN inni wandale wybili okno w jednym ze spodków Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne im. Tadeusza Hołdysa. Tu też wandale prawdopodobnie chcieli wejść do wnętrza budynku.

Najwyższy szczyt Karkonoszy przeżywał w ostatnich dniach prawdziwe oblężenie. Na swoim profilu TT Karkonoski Park Narodowy opublikował między innymi zdjęcie tłumów na wejściu, na tak zwanych „zakosach”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 lutego 2021 16:34
`