Dodano: 18 lutego 2021 08:31

Tańczące zakonnice i uczennice. Nietypowy sposób na promocję wałbrzyskiego liceum [FILM]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W oryginalny sposób na indywidualne dni otwarte swojej szkoły postanowili zaprosić uczniowie i siostry z Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu. Zakonnice wspólnie z młodzieżą tańczą w salach i na korytarzach szkoły. Film pojawił się na profilu szkoły.

Uczniowie wspólnie z siostrami tańczą do utworu „Jerusalema”.

Stwierdziłyśmy, że w tym trudnym czasie, kiedy młodzież, nauczyciele, rodzice często też pracują w swoich domach, są zamknięci, ciężko znosimy ten czas izolacji, że warto pokazać ruch, radość, spotkanie, relacje, to co się w szkole dzieje, jakie mamy możliwości, żeby w ten sposób pokazać, jak wyglądają nasze sale, pracownie, ale i radość uczniów – mówi siostra Dorota, dyrektor Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu.

REKLAMA

Film powstał dzięki zaangażowaniu uczniów, a zdjęciami i montażem zajęła się sama siostra Dorota, która nie wyklucza, że wkrótce powstanie kolejny filmik.

Tegoroczne dni otwarte, czyli okres, w którym ósmoklasiści mogą poznawać szkoły, do których chcieliby w przyszłości uczęszczać będą zupełnie inne. Liceum Sióstr Niepokalanek ze względu na pandemię zaprasza na indywidualne zwiedzanie szkoły. Spotkanie trzeba wcześniej umówić telefonicznie.

Szkoła oferuje cztery profile, matematyczno-przyrodniczy, humanistyczno-językowy, menadżersko-biznesowy i matematyczno-informatyczny. Szkoła od dwóch lat przyjmuje w swoje mury także chłopców.

Film przygotowany przez Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu fot. użyczone

Film przygotowany przez Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu fot. użyczone

Film przygotowany przez Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu fot. użyczone

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także